притисни ентер »

Коби Брајант доби награда за најдобар кошаркар во Европа!
Коби Брајант доби награда за најдобар кошаркар во Европа!

Коби Брајант доби награда за најдобар кошаркар во Европа!

На годишнината од трагичната несреќа во која загина, легендарниот играч одликуван со ново признание Познатиот италијански спортски весник Газета дело Спорт секоја година избира најдобар европски кошаркар, а овојпат таа награда му припадна на Коби Брајант, легендарниот кошаркар кој загина во хеликоптерска несреќа на денешен ден пред точно една година

Барање за развод, неверство, спонтан абортус: Љубовната приказна на Коби и Ванеса Брајант

Барање за развод, неверство, спонтан абортус: Љубовната приказна на Коби и Ванеса Брајант

Коби Брајант и Ванеса имаа многу препреки во животот, но никогаш не се откажаа! Во ужасната несреќа што се случи пред точно една година во Калабасас, Калифорнија, животот го загуби еден од најдобрите кошаркари во историјата, Коби Брајант и неговата тринаесетгодишна ќерка Џиана. Зад легендата на Лос Анџелес Лејкерс стојат неговата сопруга Ванеса и уште

„Секогаш ми велеше дека сака да умре млад“, открива Мекгрејди на годишнината од смртта на Коби Брајант

„Секогаш ми велеше дека сака да умре млад“, открива Мекгрејди на годишнината од смртта на Коби Брајант

Пред точно една година трагично загина легендарниот НБА-кошаркар Коби Брајант. Славниот кошаркар го загуби животот во хеликоптерска несреќа во Калифорнија, заедно со неговата ќерка Џијана Марија (13). Зад себе ја остави сопругата Ванеса и уште три ќерки. Покрај нив двајца, во несреќата загинаа уште седумина патници. По повод годишнината, се јави и

„Отсекогаш ми збореше дека сака да умре млад“, открива МекГрејди на годишнината од смртта на Коби Брајант

„Отсекогаш ми збореше дека сака да умре млад“, открива МекГрејди на годишнината од смртта на Коби Брајант

Пред точно една година трагично загина легендарниот НБА кошаркар Коби Брајант. Славниот кошаркар го загуби животот во хеликоптерска несреќа во Калифорнија, заедно со неговата ќерка Џијана Марија (13). Зад себе ја остави сопругата Ванеса и уште три ќерки. Покрај нив двајца, во несреќата загинаа уште седумина патници. По повод годишнината, се јави и

Најтажната приказна за семејството на Коби: Неговите родители го изневериле додека бил жив, а неговата ташта по смртта

Најтажната приказна за семејството на Коби: Неговите родители го изневериле додека бил жив, а неговата ташта по смртта

Пред точно една година, Коби Брајант го загуби животот во трагична несреќа што го потресе светот како никогаш порано. Коби и неговата 13-годишна ќерка загинаа во хеликоптерска несреќа кога хеликоптер поради магла удри во рид над Калабазас, близу Лос Анџелес. Коби зад себе ги остави сопругата Ванеса и уште три ќерки, како и родителите Џо и Пем, со кои

Мистеријата за гробот на Коби: Никој не знае каде е закопан, човек уапсен за копање на погрешно место

Мистеријата за гробот на Коби: Никој не знае каде е закопан, човек уапсен за копање на погрешно место

Коби Брајант загина во хеликоптерска несреќа со неговата ќерка Џиана и уште седум патници пред една година. Неговата смрт сè уште ги боли фановите на кошарката и обожавателите на легендарната „Црна мамба“. Трагедијата се случи во Калабасас, Калифорнија. Точните причини за падот во моментов не се познати, бидејќи во хеликоптерот немало „црни кутии“

Една година од загинувањето на големиот Коби Брајант

Една година од загинувањето на големиот Коби Брајант

Славниот Коби загина во хеликоптерска несреќа во Калифорнија, во близина на местото Калабасас. Покрај Коби во несреќата загина и неговата 13 годишна ќерка Џиана и уште 7 други луѓе. Светот една година тагува по еден од најдобрите во историјата на  портокаловиот баскет популарната „Црна Мамба“. Коби Брајант ќе остане запаметен по многу рекорди, трофеи,

Една година од смртта на Коби Брајант

Една година од смртта на Коби Брајант

На денешен ден се случи една од најголемите трагедии во светот. Загина еден од најголемите кошаркари на сите времиња Коби Брајант. Играчот кој е можеби втор на вечната листа на најдобри играчи. Легендарниот кошаркар Коби Брајант го загуби својот живот во несреќа со неговиот приватен хеликоптер. Тој патувал заедно со неговата ќерка Џиџи и уште 4-ца

Една година без Коби Брајант – влезе во НБА со детска насмевка, па стигна до халата на славните

Една година без Коби Брајант – влезе во НБА со детска насмевка, па стигна до халата на славните

Измина точно година откако светот ја шокираше веста за хеликоптерска несреќа во која загинаа кошаркарската легенда Коби Брајант, неговата деветгодишна ќерка Џана и уште седум лица. Брајант имаше само 41 година, но во така краток живот успеа да освои пет шампионски титули во НБА, да се закити со Греми и Оскар, да објави детски книги кои станаа бестселери