притисни ентер »

Роси: Брзината на Ducati е неверојатна но ние се приближуваме
Роси: Брзината на Ducati е неверојатна но ние се приближуваме

Роси: Брзината на Ducati е неверојатна но ние се приближуваме

Валентино Роси вели дека времето кое го постигна Ducati за време на квалификациската сесија во Сепанг е неверојатно. Валентино Роси ја опиша брзината која мотоциклите на Ducati ја постигнаа за време на квалификациската сесија во Сепанг како неверојатна , но сепак вели дека тие им се приближуваат. За време на тестовите во Сепанг, возачот на Ducati,

Ducati го собори рекордот на „Сепанг“ во првиот предсезонски тест во MotoGP

Ducati го собори рекордот на „Сепанг“ во првиот предсезонски тест во MotoGP

Новиот пилот на Ducati, Данило Петручи запиша најбрза обиколка на патеката „Сепанг“ во третиот тест ден од предсезонските тестови на MotoGP во Малезија. Времето е новиот неофицијален рекорд на трасата, а италијанскиот конструктор ги окупира топ 4 во последниот ден од тестот. Новиот рекорд е за приближно шест десетинки подобар од претходниот запишан