притисни ентер »

Премиера на новите модели на BMW Series 5 и BMW i5
Премиера на новите модели на BMW Series 5 и BMW i5

Премиера на новите модели на BMW Series 5 и BMW i5

Осмата генерација на BMW Series 5 отвора сосема нова ера, бидејќи за прв пат е достапна целосно електрична верзија на BMW i5, со напредно ниво на дигитални услуги и препознатлива динамика на возење, проследена со совршена рамнотежа од 50: Сооднос на оптоварување од 50 оски… Новата верзија на најуспешната деловна лимузина со препознатлив дизајн, покрај

Легендарната BMW Серија 5 првпат и „на струја“

Легендарната BMW Серија 5 првпат и „на струја“

Осмата генерација стапува на сцена половина век откако првата Серија 5 ја виде светлината на денот. Во меѓувреме, многу работи се сменија, но BMW Серија 5 беше и останува мерка на спортска елеганција, без оглед на паралелите и меридијаните на кои вози. Така и останува, но сега „на струја“. I5 пристигна, а тоа е најголемата новина што ја носи генерацијата

BMW ја претстави новата Серија 5

BMW ја претстави новата Серија 5

Баварскиот гигант BMW ја претстави новата генерација на својата Серија 5 која за првпат пристигнува и во целосно електрична верзија Oсмата генерација на BMW Серија 5 го забележа своето деби, а новата итерација на седанот е веројатно најважната во 51-годишната историја на моделот, бидејќи е првата што се нуди со електричен погон. Електричниот i5 и Серија

ПРЕМИЕРА: BMW ги претстави новата „Петка“ и целосно-електричниот i5!

ПРЕМИЕРА: BMW ги претстави новата „Петка“ и целосно-електричниот i5!

Новата Серија 5 на BMW во својот сегмент воведува технологии кои досега беа резервирани само за најскапите автомобили а на самиот врв е електричниот i5 М60 xDrive кој испорачува преку 600 коњски сили! Исто како и многу други понови модели на BMW, на прв поглед новата „Петка“ изгледа контроверзно, но има логика позади лудилото на дизајнерите на BMW

BMW ja претстави осмата генрерација на 5 Series, заедно со комплетно електрична изведба именувана како i5

BMW ja претстави осмата генрерација на 5 Series, заедно со комплетно електрична изведба именувана како i5

Електричниот седан има батерија со капацитет од 81.2 kW, која овозможува досег со едно полнење од безмалку 600 километри. BMW ги објави деталите за осмата генерација на 5 Series, а воедно ја претстави и електричната изведба именувана ккао i5. Според најавите, германскиот премиум производител ќе лансира најмалку четири електрични изведби на i5. Електричниот