притисни ентер »

Ѓоковиќ би можел да влезе в САД, ама со финта и на – задна врата!
Ѓоковиќ би можел да влезе в САД, ама со финта и на – задна врата!

Ѓоковиќ би можел да влезе в САД, ама со финта и на – задна врата!

Евентуалниот настап на Новак Ѓоковиќ на претстојниот „Ју-Ес опен“, последниот гренслем во годината кој почнува на крајот на август, се уште е топ тема во светските медиуми и причина за милиони коментари на социјалние мрежи, на кои се бара начин како Србинот да влезе во САД. Најдобриот тенисер на денешницата не е вакциниран поради што не може на нормален

Фановите „ископаа“ начин на кој што Новак Ѓоковиќ може да влезе во САД

Фановите „ископаа“ начин на кој што Новак Ѓоковиќ може да влезе во САД

Тениските фанови ширум светот посакуваат Новак Ѓоковиќ да биде дел од овогодишниот УС Опен. Најверните навивачи на српскиот ас „ископаа“ начин како тој може легално да влезе на територијата на Соединетите Американски Држави. Според официјалните информации, Србинот не може да влезе во Соединетите Американски Држави. бидејќи не е вакциниран, но тоа би