притисни ентер »

Алехандро Табило во полуфиналето на мастерсот во Рим
Алехандро Табило во полуфиналето на мастерсот во Рим

Алехандро Табило во полуфиналето на мастерсот во Рим

Чилеанскиот тенисер Алехандро Табило се пласираше во полуфиналето на Мастерс турнирот во Рим со победата од 2:0 (6:3, 6:4) над Жижен Женг од Кина. Табило го шокираше тенискиот свет победувајќи го првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ во третото коло, а потоа го совлада и фаворизираниот Карен Хачанов. Во првиот сет Табило направи два брејка, тенисерот

Бајката продолжува: Човекот кој го демолира Ѓоковиќ обезбеди полуфинале во Рим

Бајката продолжува: Човекот кој го демолира Ѓоковиќ обезбеди полуфинале во Рим

Чилеанскиот тенисер Алехандро Табило продолжи со одличните настапи во Рим, каде што денеска славеше против Жижен Жанг со 2-0 во сетови, односно 6-3 и 6-4 за пласман во полуфинале на мастерсот. Човекот кој го демолира Ѓоковиќ беше сигурен на свој сервис, а потоа искористи една брејк топка во шестиот гем за предност од 4-2, по што направи уште еден брејк

Томи Пол го детронизираше Медведев во Рим, четвртото место на Русинот доведено во прашање

Томи Пол го детронизираше Медведев во Рим, четвртото место на Русинот доведено во прашање

Данил Медведев бранеше 1000 бодови како бранител на титулата на Мастерсот во Рим, па токму поради тоа четвртото место на Русинот ќе биде сериозно загрозено до крајот на турнирот откако денеска беше елиминиран во осминафиналето. Рускиот тенисер беше исцрпен по борбата која ја имаше со Меџедовиќ во претходната рунда, па денеска лесно го положи оружјето

Пол беше подобар од Медведев, победи на Зверев, Хуркач и Циципас во Рим

Пол беше подобар од Медведев, победи на Зверев, Хуркач и Циципас во Рим

Американскиот тенисер Томи Пол се пласираше во четвртфиналето на Мастерсот во Рим, откако го совлада Русинот Данило Медведев со 6:1, 6:4. Моментално 16. тенисер во светот победи против четвртиот на АТП листата по час и 14 минути игра. Противник на Пол во четвртфиналето ќе му биде Полјакот Хуберт Хуркач, кој беше подобар од Аргентинецот Себастијан Баес

И Медведев разбиен во Рим – Убедлив пораз од Американецот Пол!

И Медведев разбиен во Рим – Убедлив пораз од Американецот Пол!

По Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ, и Русинот Данил Медведев го заврши својот настап на АТП Мастерсот во Рим откако убедливо загуби во осминафиналето од Американецот Томи Пол. Американскиот тенисер лесно и убедливо го совлада четвртиот светски тенисер со 6-1 и 6-4 по само еден час и 14 минути игра. Пол во четвртфиналето ќе игра против Хуберт Хуркач кој

Тежок пораз на Медведев во Рим, загуби и Димитров!

Тежок пораз на Медведев во Рим, загуби и Димитров!

Рускиот тенисер Данил Медведев освои само пет гејма против Американецот Томи Пол, Димитров по голема борба беше поразен од Тејлор Фриц. Томи Пол особено беше доминантен во првиот сет против Медведев кој го доби со убедливи 6-1. Рускиот тенисер се разбуди во вториот сет, но и тоа не беше доволно, Американецот беше подобар со 6-4 за лесна победа од 2-0

Томи Пол го исфрли Медведев од Рим, четвртфинале и за Полјакот Хуркач

Томи Пол го исфрли Медведев од Рим, четвртфинале и за Полјакот Хуркач

Данил Медведев доживеа непријатен пораз и гоз завршува настапот на турнирот во Рим по поразот од Американецот Томи Пол со 2-0, по сетови 1-6 и 4-6. Четвртиот светски тенисер беше комплетно надигран од Пол, кој приреди изненадување и на убедлив начин го обезбеди пласманот меѓу осумте најдобри на престижниот Мастерс во „вечниот град“. Томи Пол успеа

Ланскиот победник на Мастерсот во Рим денеска беше разбиен во осминафиналето

Ланскиот победник на Мастерсот во Рим денеска беше разбиен во осминафиналето

Американецот Томи Пол за еден час и 14 минути игра го разби Данил Медведев, што значи дека на Мастерсот во Рим ќе има нов шампион бидејќи лани титулата му припадна на рускиот тенисер, кој во моментов е четврторангиран на АТП-листата. Победата на Пол не е сензација, но изненадувачки е колку убедливо го совлада популарниот Медо, со 6-1, 6-4. За првпат

Фриц го откажа Димитров од Рим, четвртфинале и за Германецот Зверев

Фриц го откажа Димитров од Рим, четвртфинале и за Германецот Зверев

Американецот Тејлор Фриц си го осигура настапот во четвртфиналето на АТП Мастерсот во Рим, откако беше поуспешен од Бугаринот Григор Димитров со 2-1, по сетови 6-2, 6-7/11 и 6-1. Публиката беше сведок на голема борба во вториот сет, Димитров успеа да израмни на 1-1, но во третиот сет Фриц покажа дека е далеку помотивиран од противникот и комплетно

Чилеанецот кој го шокираше Ѓоковиќ не запира: Го елиминираше и Хачанов!

Чилеанецот кој го шокираше Ѓоковиќ не запира: Го елиминираше и Хачанов!

По Новак Ѓоковиќ, Алехандро Табило го совлада и Карен Хачанов со што обезбеди пласман во четвртфиналето на турнирот во Рим. Чилеанецот го совлада Хачанов во два сета, односно во два тај-брејка и направи ново изненадување на Мастерсот во Рим. Мечот траеше два часа и 34 минути (7:6, 7:6). Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓ Од останатите мечеви