притисни ентер »

Драма во Лондон, Тим преку Ѓоковиќ избори пласман во финалето

Драма во Лондон, Тим преку Ѓоковиќ избори пласман во финалето

Доминик Тим, во епски меч, по три часа борба, го победи Новак Ѓоковиќ во полу-финалето на Завршниот мастерс во Лондон. Австриецот славеше со 7/5, 6/7, 7/6. Тим во полу-финалето ја забележа 300 победа во кариерата. До неа можеше да стигне и порано, но во тај-брејкот во вториот сет не искористи четири меч топки. Тим, во тај-брејкот на третиот сет, успеа

Драма во Лондон, Тим преку Ѓоковиќ избори пласман во финалето

Драма во Лондон, Тим преку Ѓоковиќ избори пласман во финалето

Доминик Тим, во епски меч, по три часа борба, го победи Новак Ѓоковиќ во полу-финалето на Завршниот мастерс во Лондон. Австриецот славеше со 7/5, 6/7, 7/6. Тим во полу-финалето ја забележа 300 победа во кариерата. До неа можеше да стигне и порано, но во тај-брејкот во вториот сет не искористи четири меч топки. Тим, во тај-брејкот на третиот сет, успеа

Тим го совлада Ѓоковиќ со неверојатен пресврт во решавачкиот тајбрејк

Тим го совлада Ѓоковиќ со неверојатен пресврт во решавачкиот тајбрејк

Доминик Тим, во епски меч, по три часа борба, го победи првиот светски тениски рекет Новак Ѓоковиќ во полуфиналето на Завршниот мастерс во Лондон. Австриецот славеше со 7-5, 6-7, 7-6 по сетови. Тим на тој начин ја забележа 300-та победа во кариерата. До неа можеше да стигне и порано, но во тајбрејкот во вториот сет не искористи четири меч топки. Тим,

Драма во Лондон, Тим преку Ѓоковиќ избори пласман во финалето

Драма во Лондон, Тим преку Ѓоковиќ избори пласман во финалето

Доминик Тим, во епски меч, по три часа борба, го победи Новак Ѓоковиќ во полу-финалето на Завршниот мастерс во Лондон. Австриецот славеше со 7/5, 6/7, 7/6. Тим во полу-финалето ја забележа 300 победа во кариерата. До неа можеше да стигне и порано, но во тај-брејкот во вториот сет не искористи четири меч топки. Тим, во тај-брејкот на третиот сет, успеа

Тим го победи Ѓоковиќ, обезбеди финале на Завршниот турнир во Лондон

Тим го победи Ѓоковиќ, обезбеди финале на Завршниот турнир во Лондон

Австриецот Доминик Тим избори финале на Завршниот турнир во Лондон, совладувајќи го вечерва Србинот Новак Ѓоковиќ. Во меч што траеше безмалку три часа, Тим го доби првиот сет со 7:5, во вториот беше 7:6 за Ѓоковиќ по тај-брејкот (12:10). И во решавачкиот трет сет се играше тај-брејк, овојпат Тим беше поуспешен со 7:6 (7:5). Во финалето Тим ќе игра

Ѓоковиќ по поразот од Тим: Не знам дали некогаш ми се случило вакво нешто

Ѓоковиќ по поразот од Тим: Не знам дали некогаш ми се случило вакво нешто

Новак Ѓоковиќ загуби по три сета од Доминик Тим во Лондон и со тоа беше елиминиран од завршниот Мастерс. Ноле водеше со 4: 0 во тај-брејкот на последниот сет, но Австриецот го смени. “Нереално е тоа што тој го направи со 0-4 на таа пауза. Не мислам дека играв лошо. Го контролирав натпреварот на 4-0, мислев дека сум близу до победа, но тој ми го одзеде

Тим го победи Ѓоковиќ и се пласира во финалето на Завршниот турнир во Лондон

Тим го победи Ѓоковиќ и се пласира во финалето на Завршниот турнир во Лондон

Англија – Австриецот Доминик Тим избори финале на Завршниот турнир во Лондон, совладувајќи го вечерва Србинот Новак Ѓоковиќ. Во меч што траеше безмалку три часа, Тим го доби првиот сет со 7:5, во вториот беше 7:6 за Ѓоковиќ по тај-брејкот (12:10). И во решавачкиот трет сет се играше тај-брејк, овојпат Тим беше поуспешен со 7:6 (7:5). Во финалето Тим

Во исклучително драматичен меч Тим го победи Ѓоковиќ и се пласира во финалето во Лондон

Во исклучително драматичен меч Тим го победи Ѓоковиќ и се пласира во финалето во Лондон

Доминик Тим и Новак Ѓоковиќ одиграа меч за паметење, Србинот спаси четири меч топки но не успеа да дојде до триумф иако во решавачкиот сет водеше со 4-0 во тај-брејкот. Доминик Тим и Новак Ѓоковиќ одиграа меч за паметење, Србинот спаси четири меч топки но не успеа да дојде до триумф иако во решавачкиот сет водеше со 4-0 во тај-брејкот. Во трите сета