притисни ентер »

Сем Смит и Нормани го претставија дуетот „Dancing With A Stranger“
Сем Смит и Нормани го претставија дуетот „Dancing With A Stranger“

Сем Смит и Нормани го претставија дуетот „Dancing With A Stranger“

Британската ѕвезда Сем Смит ја започна годината со песна, а неговиот штотуку објавен дует со американската колешка и некогашна членка на групата „Фифт хармони“ – Нормани Кордеи – е вистински погодок и потенцијален освојувач на топ-листите. Станува збор за темата насловена „Dancing With A Stranger“ , во која пејачите бараат утеха во танцувањето, доловувајќи