притисни ентер »

Се огласи Мицотакис по невремето во Грција: Нема да штедиме напори во решавање на проблемот
Се огласи Мицотакис по невремето во Грција: Нема да штедиме напори во решавање на проблемот

Се огласи Мицотакис по невремето во Грција: Нема да штедиме напори во решавање на проблемот

Грчкиот премиер Киријакос Мицотакис изјавил денеска дека Владата нема да штеди напори во решавање на проблемот кој настанал поради силната бура на северот од Грција, во која загинале 7, а повредени се десетици луѓе. На Мицотакис му се придружил министерот за надворешни работи Никос Дендијас, кој изразил сочувство на семејствата на луѓето кои загинале

Се јави Мицотакис по страшното невреме на Халкидики

Се јави Мицотакис по страшното невреме на Халкидики

Грчката Влада нема да штеди напори во решавање на проблемот кој настанал поради силната бура на северот од Грција, во која загинале 7, а повредени се десетици луѓе. Ова го изјави премиерот Кирјакос Мицотакис. „Сакам да изразам искрено сочувство за семејствата на жртвите на катастрофалната бура на Халкидики и да им посакам брзо закрепнување на оние

Невремето направи пустош во Флогида

Невремето направи пустош во Флогида

Силното невреме што деновиве ја зафати Грција нанесе огромни материјални штети, а ги зеде и првите човечки жртви. Според информациите од Грција, досега загинале седум лица, а има десетици повредени на грчките острови. Грчкиот претседател изрази сочуство за загинатите во невремето што го зафати нашиот јужен сосед. 1 на 4 Содржините, графичките и техничките

Се огласи Мицотакис по невремето во Грција: Нема да штедиме напори во решавање на проблемот

Се огласи Мицотакис по невремето во Грција: Нема да штедиме напори во решавање на проблемот

Грчкиот премиер Киријакос Мицотакис изјавил денеска дека Владата нема да штеди напори во решавање на проблемот кој настанал поради силната бура на северот од Грција, во која загинале 7, а повредени се десетици луѓе. На Мицотакис му се придружил министерот за надворешни работи Никос Дендијас, кој изразил сочувство на семејствата на луѓето кои загинале

Се огласил Мицотакис по страшното невреме во Грција: Нема да штедиме напори во решавање на проблемите, сакам да изразам искрено сочувство до семејствата на загинатите

Се огласил Мицотакис по страшното невреме во Грција: Нема да штедиме напори во решавање на проблемите, сакам да изразам искрено сочувство до семејствата на загинатите

Грчкиот премиер Киријакос Мицотакис денес изјавил дека нема да штеди напори во решавање на проблемите кои настанале по силната бура на северот на Грција, во која загинале 7, а повредени биле десетина луѓе. Мицотакис му се приклучил на министерот за надворешни работи Никос Дендијас, кој им изразил сочувство на семејствата на луѓето кои загинале во инцидентите

Сочувство од грчкиот претседател и од грчкото Министерство за надворешни работи

Сочувство од грчкиот претседател и од грчкото Министерство за надворешни работи

Претседателот на Грција, Прокопис Павлопулос изрази жалење за жртвите и изрази сочувство и поддршка до семејствата на загинатите во невремето на Халкидики, а на повредените им посака побрзо закрепнување, јави дописничката на МИА од Атина. Сочувство и жалење изразија и од Министерството за надворешни работи на Грција преку официјалниот Твитер профил,

Сочувство од грчкиот претседател и од грчкото Министерство за надворешни работи

Сочувство од грчкиот претседател и од грчкото Министерство за надворешни работи

Претседателот на Грција, Прокопис Павлопулос изрази жалење за жртвите и изрази сочувство и поддршка до семејствата на загинатите во невремето на Халкидики, а на повредените им посака побрзо закрепнување, јави дописничката на МИА од Атина. Сочувство и жалење изразија и од Министерството за надворешни работи на Грција преку официјалниот Твитер профил,

Невремето направи пустош во Флојита

Невремето направи пустош во Флојита

Силното невреме што деновиве ја зафати Грција нанесе огромни материјални штети, а ги зеде и првите човечки жртви. Според информациите од Грција, досега загинале седум лица, а има десетици повредени на грчките острови. Грчкиот претседател изрази сочуство за загинатите во невремето што го зафати нашиот јужен сосед. 1 на 4 Содржините, графичките и техничките

Претседателот на Грција жали за жртвите на Халкидики

Претседателот на Грција жали за жртвите на Халкидики

Претседателот на Грција, Прокопис Павлопулос изрази жалење за жртвите и изрази сочувство и поддршка до семејствата на загинатите во невремето на Халкидики, а на повредените им посака побрзо закрепнување. Сочувство и жалење изразија и од Министерството за надворешни работи на Грција преку официјалниот Твитер профил, при што се потенцира дека се во континуирана

Сочувство од грчкиот претседател и од грчкото Министерство за надворешни работи

Сочувство од грчкиот претседател и од грчкото Министерство за надворешни работи

Претседателот на Грција, Прокопис Павлопулос изрази жалење за жртвите и изрази сочувство и поддршка до семејствата на загинатите во невремето на Халкидики, а на повредените им посака побрзо закрепнување, јави дописничката на МИА од Атина. Сочувство и жалење изразија и од Министерството за надворешни работи на Грција преку официјалниот Твитер профил,