притисни ентер »

Официјален крај за култната „Буба“ на „Фолксваген“
Официјален крај за култната „Буба“ на „Фолксваген“

Официјален крај за култната „Буба“ на „Фолксваген“

Во вторникот на 9. јули, 2019 година, од производните ленти на фабриката во Мексико, е симната последната „Буба”, со што и официјално е ставен крај на 81-годишната кариера на еден од најпознатите автомобили во историјата на индустријата. Без оглед на тоа дали ви се допаѓа или не, тешко е да се нема почит за автомобилот кој има привлечено толку многу

НЕМА ВЕЌЕ БУБА: Љубовта на милиони замина во историјата

НЕМА ВЕЌЕ БУБА: Љубовта на милиони замина во историјата

Дојде најавуваниот крај на производство на култната „буба“ на „Фолксваген“. Германската автомобилска компанија минатата година соопшти дека од јули годинава  ќе престане производството на легендарниот модел „буба“, пренесува „Тајм“. Моделот беше дизајниран во 30-те години на минатиот век од Фердинанд Порше. Овој култен автомобил беше дел од многу историски

НЕМА ВЕЌЕ БУБА: Љубовта на милиони замина во историјата

НЕМА ВЕЌЕ БУБА: Љубовта на милиони замина во историјата

Дојде најавуваниот крај на производство на култната „буба“ на „Фолксваген“. Германската автомобилска компанија минатата година соопшти дека од јули годинава  ќе престане производството на легендарниот модел „буба“, пренесува „Тајм“. Моделот беше дизајниран во 30-те години на минатиот век од Фердинанд Порше. Овој култен автомобил беше дел од многу историски

По 81 година производство, легендарната „буба“ оди во музеј

По 81 година производство, легендарната „буба“ оди во музеј

По 81 година производство и три генерации автомобилскиот гигант „Фолксваген“ вчера во фабриката во Пуебло, Мексико, го запре производството на последната верзија на „буба“, која како експонат е ставена во музеј. Со тоа се стави крај на еден од најпознатите автомобилски модели на сите времиња. Од 1938 до 2003 се произведени 21.529.464 автомобили од

Заврши производството на Volkswagen Beetle

Заврши производството на Volkswagen Beetle

Последниот примерок од последната генерација на Volkswagen Beetle ја напушти производната лента во фабриката во Мексико. Германскиот производител реши повторно да го прекине производството на моделот, откако третата генерација на познатата „Буба“ се покажа како не премногу популарна. Последниот примерок беше обоен во Denim Blue боја и ќе биде изложен

Официјален крај за „бубачката“ на Volkswage / ФОТО+ВИДЕО

Официјален крај за „бубачката“ на Volkswage / ФОТО+ВИДЕО

Без оглед на тоа дали ви се допаѓа или не, тешко е да се нема почит за автомобилот кој има привлечено толку многу клиенти во текот на своите осум децении постоење и револуција во индустријата на разрушената  Европа по Втората светска војна. Beetle првично e претставен во 1938 година, а официјалната приказна вели дека е развиен од Фердинанд Порше според

Крајот на патот за култната „буба“

Крајот на патот за култната „буба“

Дојде најавуваниот крај на производство на култната „буба“ на „Фолксваген“. Германската автомобилска компанија минатата година соопшти дека од јули годинава  ќе престане производството на легендарниот модел „буба“, пренесува „Тајм“. Моделот беше дизајниран во 30-те години на минатиот век од Фердинанд Порше. Овој култен автомобил беше дел од многу историски

„Фолксваген“ го прекина производството на „буба“

„Фолксваген“ го прекина производството на „буба“

Германскииот „Фолксваген“ кон крајот на 1990-тите го почна производството на редизајнираната „буба“ за новата генерација возачи и продаде повеќе од 1,2 милиона автомобила до 2010 година. Третата и последна генерација на со децении популарните „буби“ се појави во 2011 година, пишува Ројтерс. Последниот примерок произведен деновиве ќе остане во музејот

„буба“ испратена во историјата со маријачи бенд, Последниот примерок оди во музеј

„буба“ испратена во историјата со маријачи бенд, Последниот примерок оди во музеј

Последниот примерок на „фолксваген буба“, еден од најпознатите автомобили на сите времиња, излезе вчера од производната лента на фабриката во Пуебла, Мексико и беше поздравен од гордите работници, десетици фоторепортери и од маријачи бенд. По 81 година производство, прво во Германија, а во последните децении во Мексико, „Фолксваген“ одлучи да стави

Произведен последната VW Beetle!

Произведен последната VW Beetle!

„Бубата“ по втор пат замнува во легенда- Volkswagen го произведе последниот примерок од Beetle во Мексико, со што го испрати моделот во историја… По речиси 80 години, долгиот пат полн со премрежија но и богата успешна кариера, моделот доаѓа до крај на своето патување и легендарната Буба (Beetle) конечно заминува во заслужена „ пензија „. Од VW уште