притисни ентер »

Маск ќе прави автомобил-подморница според урнекот од филмот за Џејмс Бонд
Маск ќе прави автомобил-подморница според урнекот од филмот за Џејмс Бонд

Маск ќе прави автомобил-подморница според урнекот од филмот за Џејмс Бонд

Челникот на американската компанија „Tesla“, којашто се занимава со производство на технолошки напредни автомобили, Илон Маск, изјави дека се подготвени за правење автомобил-амфибија според образецот од фолмовите за британскиот супер-шпион Џејмс Бонд, пренсува телевизијата Fox News. Претприемачот ваквата подготвеност на компанијата ја изложил во вторникот

Tesla наскоро ќе поминува речиси 650 километри

Tesla наскоро ќе поминува речиси 650 километри

Добри вести за напредокот во технологијата на Tesla слушнаа акционерите во компанијата и тоа лично од страна на главниот извршен директор Елон Маск за време на традиционалниот годишен состанок во Маунтин Вју, Калифорнија вчера. „Наскоро ќе имаме автомобил кој ќе поминува 400 милји (643 километри) со едно полнење, споделил Маск, цитиран од „CNBC“. Тоа

Tesla наскоро ќе поминува речиси 650 километри со едно полнење

Tesla наскоро ќе поминува речиси 650 километри со едно полнење

Добри вести за напредокот во технологијата на Tesla слушнаа акционерите во компанијата и тоа лично од страна на главниот извршен директор Елон Маск за време на традиционалниот годишен состанок во Маунтин Вју, Калифорнија вчера. „Наскоро ќе имаме автомобил кој ќе поминува 400 милји (643 километри) со едно полнење, споделил Маск, цитиран од „CNBC“. Тоа

Tesla има спремен дизајн за авто-подморница

Tesla има спремен дизајн за авто-подморница

На годишниот состанок на акционерите на компанијата Tesla, кој бил одржан вчера, Илон Маск одговарал на прашања. Меѓу стандардните прашања за новите модели (прототип на електричен пикап, Model Y, Class 8 полу-камион…), се појавило многу интересно прашање и слободно можеме да кажеме уште поинтересен одговор. Прашањето гласело дали Tesla планира да изработи

Tesla има спремен дизајн за авто-подморница

Tesla има спремен дизајн за авто-подморница

На годишниот состанок на акционерите на компанијата Tesla, кој бил одржан вчера, Илон Маск одговарал на прашања. Меѓу стандардните прашања за новите модели (прототип на електричен пикап, Model Y, Class 8 полу-камион…), се појавило многу интересно прашање и слободно можеме да кажеме уште поинтересен одговор. Прашањето гласело дали Tesla планира да изработи

Новите Тесла пикап камиони ќе бидат поевтини од конкурентите, откри Илон Маск, сопственикот на компанијата

Новите Тесла пикап камиони ќе бидат поевтини од конкурентите, откри Илон Маск, сопственикот на компанијата

Извршниот директор на Тесла Илон Маск ги сподели деталите за цената и функционалноста на првото електрично пикап возило на компанијата. Цената на возилото беше изненадувачки пристапна, споредено со досегашната пракса на Тесла. „Ќе имате можност да купите голем пикап за 49.000 долари, па дури и поевтино“, рече Илон Маск. Пикапот е со кабина со шест