притисни ентер »

Конте има најголема плата, Интер и Јувентус плаќаат по двајца тренери
Конте има најголема плата, Интер и Јувентус плаќаат по двајца тренери

Конте има најголема плата, Интер и Јувентус плаќаат по двајца тренери

Откако ги објавија платите што на годишно ниво ги заработуваат фудбалерите во Серија А, италијанските медиуми во средата објавија колку заработуваат тренерите во најсилната италијанска фудбалска конкуренција. Според плата тренерската фела во Италија ја предводи Антонио Конте. Тренерот на Интер годишно заработува 11 милиони евра, а она што е интересно

Елмас најплатен наш фудбалер во Италија

Елмас најплатен наш фудбалер во Италија

Со милион и пол евра по сезона, тинејџерот Елиф Елмас заработува повеќе од Горан Пандев и Илија Несторовски заедно. Најплатен Македонец во италијанското калчо е оној кој последен дојде. Елиф Елмас со Наполи има договор до 2024 година кој вреди 1,5 милиони евра по сезона. Не е чудно бидејќи тој летово дојде како големо засилување за во иднина, со оглед

Елмас најплатен од нашите во Италија

Елмас најплатен од нашите во Италија

Со милион и пол евра по сезона тинејџерот Елиф Елмас заработува повеќе од Горан Пандев и Илија Несторовски заедно. Најплатен Македонец во италијанското калчо е оној кој последен дојде. Елиф Елмас со Наполи има договор до 2024 година кој вреди 1,5 милиони евра по сезона. Не е чудно бидејќи тој летово дојде како големо засилување за во иднина, со оглед

Конте има најголема плата, Интер и Јувентус плаќаат по двајца тренери

Конте има најголема плата, Интер и Јувентус плаќаат по двајца тренери

Откако ги објавија платите што на годишно ниво ги заработуваат фудбалерите во Серија А, италијанските медиуми во средата објавија колку заработуваат тренерите во најсилната италијанска фудбалска конкуренција. Според плата тренерската фела во Италија ја предводи Антонио Конте. Тренерот на Интер годишно заработува 11 милиони евра, а она што е интересно

Конте има најголема плата, Интер и Јувентус плаќаат по двајца тренери

Конте има најголема плата, Интер и Јувентус плаќаат по двајца тренери

Откако ги објавија платите што на годишно ниво ги заработуваат фудбалерите во Серија А, италијанските медиуми во средата објавија колку заработуваат тренерите во најсилната италијанска фудбалска конкуренција. Според плата тренерската фела во Италија ја предводи Антонио Конте. Тренерот на Интер годишно заработува 11 милиони евра, а она што е интересно

Интер и Јувентус плаќаат по двајца тренери

Интер и Јувентус плаќаат по двајца тренери

Откако ги објавија платите што на годишно ниво ги заработуваат фудбалерите во Серија А, италијанските медиуми во средата објавија колку заработуваат тренерите во најсилната италијанска фудбалска конкуренција. Според плата тренерската фела во Италија ја предводи Антонио Конте. Тренерот на Интер годишно заработува 11 милиони евра, а она што е интересно

Интер и Јувентус плаќаат по двајца тренери

Интер и Јувентус плаќаат по двајца тренери

Откако ги објавија платите што на годишно ниво ги заработуваат фудбалерите во Серија А, италијанските медиуми во средата објавија колку заработуваат тренерите во најсилната италијанска фудбалска конкуренција. Според плата тренерската фела во Италија ја предводи Антонио Конте. Тренерот на Интер годишно заработува 11 милиони евра, а она што е интересно

Конте најплатен тренер во Италија, дупло пред Сари и Анчелоти

Конте најплатен тренер во Италија, дупло пред Сари и Анчелоти

Предводниците на Интер, Јуве и Наполи земаат најголеми плати од сите тренери, оној на Интер убедливо најмногу, додека најмали плати добиваат Хрватите Јуриќ и Тудор. Антонио Конте е убедливо најплатен тренер на „чизмата“. Преземајќи го Интер очигледно одлично се испазарил бидејќи неговата плата од 11 милиони евра по сезона е дури дупло повисока од онаа

Рекордно високи плати во Серија „А“ оваа нова сезона

Рекордно високи плати во Серија „А“ оваа нова сезона

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо е најплатен играч во италијанското првенство. Португалецот заработува 31 милиони евра годишно. Новиот додаток на „бјанконерите“, Матаис де Лихт е втор на листата – дефанзивецот добива по 8 милиони евра по сезона, додека на третата позиција е Ромелу Лукаку од Интер со 7,5 милиони евра. Клубовите во Серија „А“

Рекордно високи плати во Серија „А“ оваа сезона

Рекордно високи плати во Серија „А“ оваа сезона

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо е најплатен играч во италијанското првенство. Португалецот заработува 31 милиони евра годишно. Новиот додаток на „бјанконерите“, Матаис де Лихт е втор на листата – дефанзивецот добива по 8 милиони евра по сезона, додека на третата позиција е Ромелу Лукаку од Интер со 7,5 милиони евра. Клубовите во Серија „А“