Љафтов: Победата над Белгија е историска, против Хрватска ќе играме уште подобро

Откако вчера ја совладавме Белгија во Скопје, нашите одбојкарски репрезентативци веќе гледаат кон новиот предизвик – Хрватска. Мечот од 3. коло во нашата група во Европската Златна лига доаѓа веќе в сабота во СЦ „Борис Трајковски“, а избраниците на селекторот Јошко Миленкоски ќе се обидат да ја остварат и втората победа. „Белгија за оние кои не следат

Триумф на македонските одбојкари над репрезентацијата на Белгија

Македонската одбојкарска репрезентација вчера ја совлада Белгија со 3-1, по сетови 25-21, 25-23, 17-25 и 25-21. На натпреварот одигран во СЦ „Борис Трајковски“ „црвено-жолтите“ до триумфот ги предводеше капитенот Никола Ѓорѓиев со 19 поени. Следниот натпревар македонските одбојкари ќе го имаат в сабота, исто така во СЦ „Борис Трајковски“, кога ќе ја

Македонските одбојкари со победа над Белгија во Европската златна лига

Македонската одбојкарска репрезентација се израдува на првата победа во златната Европска лига, откако во „Борис Трајковски“ во Скопје ја победивме Белгија, и тоа со 3:1 во сетови. Македонија одлично го започна мечот, во првиот сет постојано ја имаше контролата на резултатот и во ниту еден момент не му дозволи на противникот да дојде до водство, па

Ѓорги Ѓоргиев: Не застануваме, одиме на победа и против Хрватска

Македонските одбојкари одиграа феноменален меч и славеа со 3-1 во сетови над Белгија, за прв триумф на нашата репрезентација во рамките од Златната европска лига. „Спартанците“ беа на висина на задачата, делуваа самоуверено и со таквиот пристап го изненадија противникот кој сигурно се надеваше на полесна задача во Скопје. Оваа победа е само уште една

Македонија со одлична победа над Белгија во Златната европска лига

Македонската одбојкарска репрезентација стигна до убедлива 3:1 (25:21, 25:23, 17:25, 25:20) победа над Белгија во второто коло од Златната европска лига, за прв триумф во натпреварувањето по убедливиот пораз од 3:0 во првиот меч против Украина. Во првиот сет, Македонија се одвои од 22:21 за почетно водство, за потоа во вториот сет, повторно во интересна

Прва победа за македонските одбојкари во европската Златна лига

Македонската одбојкарска репрезентација вечерва ја совлада Белгија со 3:1, по сетови 25:21, 25:23, 17:25 и 25:21. На натпреварот одигран во СЦ „Борис Трајковски“ „црвено-жолтите“ до триумфот ги предводеше капитенот Никола Ѓорѓиев со 19 поени. Следниот натпревар македонските одбојкари ќе го имаат в сабота, исто така во СЦ „Борис Трајковски“, кога ќе

Фото:П.Стојановски Македонската одбојкарска репрезентација вечерва ја совлада Белгија со 3:1, по сетови 25:21, 25:23, 17:25 и 25:21. На натпреварот одигран во СЦ „Борис Трајковски“ „црвено-жолтите“ до триумфот ги предводеше капитенот Никола Ѓорѓиев со 19 поени. Следниот натпревар македонските одбојкари ќе го имаат в сабота, исто така во СЦ „Борис Трајковски“,

Фото: Одбојкарсака федерација на Македонија Македонската одбојкарска репрезентација вечерва ја совлада Белгија со 3-1, по сетови 25-21, 25-23, 17-25 и 25-21. На натпреварот одигран во СЦ „Борис Трајковски“ „црвено-жолтите“ до триумфот ги предводеше капитенот Никола Ѓорѓиев со 19 поени. Следниот натпревар македонските одбојкари ќе го имаат в сабота,