притисни ентер »

Поглед во луксузниот Rolls-Royce Cullinan во Black Badge издание
Поглед во луксузниот Rolls-Royce Cullinan во Black Badge издание

Поглед во луксузниот Rolls-Royce Cullinan во Black Badge издание

Познатата британска автомобилска компанија Rolls-Royce серијата Black Badge одлучи да ја прошири со моделот Cullinan. Моделот Cullinan е долг 5,34 метри и тежок 2.660 килограми. Има 6,75-литарски V12 бит турбо мотор со осумстепен автоматски менувач и 608 коњски сили, а  максималниот вртежен момент изнесува 900 Nm.

Black Badge изведбата на Rolls-Royce Cullinan ќе ве остави без зборови

Black Badge изведбата на Rolls-Royce Cullinan ќе ве остави без зборови

Првиот џип на британската компанија отсега е достапен и во специјалната изведба наречена Black Badge. Rolls-Royce Cullinan Black Badge пристигнува 22-инчни фелни, надворешен пакет Shadow Line, детали во жолта боја и уште подобри перформанси. Веќе познатиот 6,75-литарски V12 агрегат сега нуди за 29 коњски сили поголема моќ, односно вкупно 600 коњски

Како создаден за сомнителни типови: Црниот Ролс Ројс

Како создаден за сомнителни типови: Црниот Ролс Ројс

Британскиот премиум гигант „Ролс-Ројс“ го претстави специјалното издание на својот прв „Cullinan SUV“. Cullinan Black Badge оддишува со „злобен“ изглед и со карактеристичен ентериер на луксуз и поголема моќ. Темните детали за внатрешноста и надворешноста му ја даваат споменатата „опасна“ нота, додека аспираторот има надграден 6,8-литарски V12. Сега

Rolls-Royce го примени Black Badge третманот на Cullinan

Rolls-Royce го примени Black Badge третманот на Cullinan

Супер луксузниот SUV модел им се придружува на Dawn, Wraith и Ghost со слични визуелни ажурирања и поголема моќност Новиот Rolls-Royce Cullinan Black Badge е опремен со истиот 6,75 литарски V12 мотор, кој сега обезбедува моќност од 592 коњски сили и 900 Nm вртежен момент, што претставува 29 коњски сили и 50 Nm повеќе од стандардната верзија. Вака,