притисни ентер »

Олстар-викендот во чест на Коби Брајант
Олстар-викендот во чест на Коби Брајант

Олстар-викендот во чест на Коби Брајант

Леброн Џејмс и Јанис Антетокоумпо На дресовите на кошаркарите на двата тима ќе стојат бројките што ги носеа Џина и Коби (2 и 24), со по девет ѕвездички на нив (колку што настрадаа луѓе во несреќата) Викендов во „Јунајтед центарот“ во Чикаго ќе се одржи 69-от Олстар-викенд во американската кошаркарска НБА-лига. Од пред две години, официјално тоа не

Стартува 69-от „Ол-Стар“ викенд: Сè ќе биде во знакот на починатиот Коби

Стартува 69-от „Ол-Стар“ викенд: Сè ќе биде во знакот на починатиот Коби

Викендов во САД ќе се одржи 69 издание на популарниот „Ол Стар“, кој оваа година се одржува во „Јунајтед Центарот“ во Чикаго. Овој настан ќе се прости од Коби Брајант, кој го загуби животот во хеликоптерска несреќа. Кулминацијата на настаните се очекува ноќта в недела кон понеделник, кога со почеток од три часот започнува дуелот меѓу Тим Леброн и Тим

Што сè ќе се гледа на Ол-Стар викендов?

Што сè ќе се гледа на Ол-Стар викендов?

Почнува од доцна вечерва и ќе трае во ноќта помеѓу недела и понеделник. Ол стар викенд на кој најдобрите кошаркари на светот ќе го покажат целиот свој раскошен талент и ќе виткаат обрачи. Култниот „Јунајтед центар“ во Чикаго викендов ќе биде домаќин на овогодинешниот Ол стар, 69. издание во историјата. Ол стар викендот традиционално започнува со мечот

НБА: Откриен изгледот на дресовите за претстојниот ол-стар – сè во знакот на Коби и Џиана

НБА: Откриен изгледот на дресовите за претстојниот ол-стар – сè во знакот на Коби и Џиана

Чикаго, 14. февруари 2020 (ОХРИДПРЕС) – Традиционалниот ол-стар во најсилната кошаркарска лига во НБА ќе се одржи викендов во Чикаго, но по трагичната смрт на легендарниот Коби Брајант и неговата 13-годишна ќерка Џиана Марија, мечот на сите ѕвезди буквално ќе биде посветен на нив. Американските медиуми веќе го открија изгледот на дресовите, а ќе се

Откриен изгледот на дресовите за „Ол-стар“ викендот

Откриен изгледот на дресовите за „Ол-стар“ викендот

Викендов во Чикаго ќе биде одржан НБА „Ол-стар“ викендот. Раководството на најсилната кошаркарска лига во светот во натпреварот ќе изрази голема чест кон трагично загинатите Коби и Џиџи Брајант. Дресовите ќе бидат во нивна чест. Тимот на Леброн ќе игра во дресови со бројот „2“ во чест на малата Џиџи, додека тимот на Јанис ќе го носи дресот со број

Откриен изгледот на дресовите за претстојниот ол-стар - сè во знакот на Коби и Џиана

Откриен изгледот на дресовите за претстојниот ол-стар - сè во знакот на Коби и Џиана

Традиционалниот ол-стар во најсилната кошаркарска лига во НБА ќе се одржи викендов во Чикаго, но по трагичната смрт на легендарниот Коби Брајант и неговата 13-годишна ќерка Џиана Марија, мечот на сите ѕвезди буквално ќе биде посветен на нив. Американските медиуми веќе го открија изгледот на дресовите, а ќе се соочат тимовите на Леброн Џејмс и Јанис

Познати се дресовите за Ол-стар мечот, се е во знакот на Коби и неговата ќерка

Познати се дресовите за Ол-стар мечот, се е во знакот на Коби и неговата ќерка

Ол-стар мечот од утре па се до недела ќе се одржи во Чикаго, а овој настан годинава привлекува поголемо внимание отако се ќе биде посветено на Коби Брајант и неговата ќерка Џиана кои трагично го загубија животот пред еден месец.Т Американските медиуми веќе го открија изгледот на дресовите, а капитени на тимовите се Леброн Џејмс и Јанис Антетокумпо

Претставени дресовите за Ол-Стар натпреварувањето кои ќе бидат во чест на Коби и Џиана

Претставени дресовите за Ол-Стар натпреварувањето кои ќе бидат во чест на Коби и Џиана

Од НБА ги објавија дресовите со кои ќе настапат тимовите предводени од Леброн Џејмс и Јанис Адетокумбо на Ол- Стар натпреварот кој на програмата е овој викенд. Од раководството на американската кошаркарска лига се одлучија со овие дресови да оддадат почит на трагично загинатите Коби Брајант и Џиана Брајант кои ги загубија животите во хеликоптерска

Вака ќе изгледаат дресовите за престојниот Ол стар

Вака ќе изгледаат дресовите за престојниот Ол стар

Познат е изгледот на дресовите за престојниот Ол стар кој ќе се одржи во Чикаго идниот викенд. Раководството на НБА лигата на овој меч ќе му изрази почит на трагично загинатиот Коби Брајант и неговата ќерка, па на дресовите на истокот и западот ќе има црни ленти. Тимот на Леброн ќе игра со броевите 2, додека тимот на Јанис ќе биде со бројот 24. Тие