притисни ентер »

Урнебесно фото, Новак, Рафа и Рожер како старци на Вимблдон
Урнебесно фото, Новак, Рафа и Рожер како старци на Вимблдон

Урнебесно фото, Новак, Рафа и Рожер како старци на Вимблдон

Големата тројка во тенисот повеќе од 15 години доминира и се чини дека сликата нема да се смени уште неколку години. Најдоброто трио во историјата на тенисот, Рожер Федерер, Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ иако повеќе од 15 години ги „тероризираат“ противниците и се влезени во четвртата деценија од животот, се чини дека сè уште немаат вистинска конкуренција

Аналитичка прогноза на Џон Мекинро.

Аналитичка прогноза на Џон Мекинро.

Во недела се игра големото финале во машка конкуренција на Вимблдон, завршен меч во кој силите ќе ги одмерат Новак Ѓоковиќ и Рожер Федерер. Србинот ќе се обиде да го направи последниот чекор и да ја одбрани титулата која лани ја освои во пресметката со Кевин Андерсон, додека Швајцарецот ќе проба да одигра квалитетно и уште еднаш да се израдува на неговиот

Мекинро даде свој тип за финалето на Вимблдон: Мора да го подигне нивото на игра за да може да победи

Мекинро даде свој тип за финалето на Вимблдон: Мора да го подигне нивото на игра за да може да победи

Во недела се игра големото финале во машка конкуренција на Вимблдон, завршен меч во кој силите ќе ги одмерат Новак Ѓоковиќ и Рожер Федерер. Србинот ќе се обиде да го направи последниот чекор и да ја одбрани титулата која лани ја освои во пресметката со Кевин Андерсон, додека Швајцарецот ќе проба да одигра квалитетно и уште еднаш да се израдува на неговиот

Полуфинале на Вимблдон 2050: „Некои нови деца на сцената“

Полуфинале на Вимблдон 2050: „Некои нови деца на сцената“

Во машкиот тенис се се врти околу Рожер Федерер, Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал. Големата тројка доминира во машкиот тенис, посебно на Гренд слем турнирите… Оваа година трофејот на Вимблдон ќе замине кај еден од нив. На прашањето што би се сменило во тенисот во иднина и како изгледало полуфиналето на големиот тениски турнир во 2050 година? Одговорот