притисни ентер »

Kaj жител од Форино пронајден хероин
Kaj жител од Форино пронајден хероин

Kaj жител од Форино пронајден хероин

Вчера околу 16:25 часот на улица „Никола Парапунов" во Гостивар полициски службеници од Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар го лишиле од слобода Џ.А.(37) од село Форино, гостиварско. При преглед кај него бил пронајден и одземен хероин. По целосното документирање на случајот против Џ.А. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Кривична за гостиварец за поседување хероин

Кривична за гостиварец за поседување хероин

На 11.06.2019 година околу 16.25 часот на улица „Никола Парапунов“ во Гостивар полициски службеници од Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар го лишиле од слобода Џ.А.(37) од село Форино, гостиварско. При преглед кај него бил пронајден и одземен  хероин. По целосното документирање на случајот против Џ.А. ќе биде поднесен соодветен

Жител на с. Форино уапсен заради поседување хероин

Жител на с. Форино уапсен заради поседување хероин

Вчера попладне, околу 16.30 часот, на улица „Никола Парапунов“ во Гостивар полициски службеници од Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар го лишиле од слобода Џ.А.(37) од село Форино, гостиварско. При преглед кај него бил пронајден и одземен  хероин. По целосното документирање на случајот против Џ.А. ќе биде поднесен соодветен поднесок

Во Гостивар уапсено лице кај кое полицијата нашла хероин

Во Гостивар уапсено лице кај кое полицијата нашла хероин

Полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово- Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар, вчера (11 јуни) околу 16 часот и 25 минути, на улица „Никола Парапунов“ во Гостивар го лишиле од слобода 37-годишниот Џ.А. од гостиварското село Форино. Како што соопшти полицијата, при преглед кај него бил пронајден хероин. По целосно

УАПCEHО ЛИЦЕ ВО ГОСТИВАР: Гостиварската полиција yaпси едно лице откако кај него пронајде хepоин!

УАПCEHО ЛИЦЕ ВО ГОСТИВАР: Гостиварската полиција yaпси едно лице откако кај него пронајде хepоин!

Едно лице било yaпceно откако при пpетpес полицијата кај него пронашла хepoин. На 11.06.2019 година на улицата „Никола Парапунов“ во Гостивар полициски службеници од Надворешна канцеларија за кpиминалистички работи Гостивар го лишиле од слобода Џ.А.(37) од село Форино, гостиварско откако при пpетрес бил пpонајден и одземен хеpоин. По целосното документирање

Во две одделни акции полицајци пронашле хероин и марихуана во гостиварско

Во две одделни акции полицајци пронашле хероин и марихуана во гостиварско

Во две одделни акции на МВР, полицајци пронашле хероин и марихуана во близината на Гостивар. Во првата кај 37-годишен жител на Форино бил пронајден хеорион. Во друга акција, пак, кај двајца албански државјани е пронајден ранец со 2 килограми марихуана. „Полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово- Надворешна канцеларија за криминалистички

Во две одделни акции полицајци пронашле хероин и марихуана во гостиварско

Во две одделни акции полицајци пронашле хероин и марихуана во гостиварско

Во две одделни акции на МВР, полицајци пронашле хероин и марихуана во близината на Гостивар. Во првата кај 37-годишен жител на Форино бил пронајден хеорион. Во друга акција, пак, кај двајца албански државјани е пронајден ранец со 2 килограми марихуана. „Полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово- Надворешна канцеларија за криминалистички