притисни ентер »

Холифилд не се откажува: Сакам борба со Тајсон
Холифилд не се откажува: Сакам борба со Тајсон

Холифилд не се откажува: Сакам борба со Тајсон

Враќањето на рингот на Ивандер Холифилд заврши неславно, но поранешниот шампион во две тежински категории не го дели тоа мислење. “Витор е многу силен, успеа да ме турне во рингот. Но, јас не се потресов, не добив никаков удар што ме повреди. Ме удри во еден момент кога бев во рамнотежа. Малку е тажно. Мислам дека судијата погреши кога ј прекина борбата,

Холифилд не се откажува: Сакам борба со Тајсон

Холифилд не се откажува: Сакам борба со Тајсон

Враќањето на рингот на Ивандер Холифилд заврши неславно, но поранешниот шампион во две тежински категории не го дели тоа мислење. “Витор е многу силен, успеа да ме турне во рингот. Но, јас не се потресов, не добив никаков удар што ме повреди. Ме удри во еден момент кога бев во рамнотежа. Малку е тажно. Мислам дека судијата погреши кога ј прекина борбата,

Холифилд: Прерано ја прекинаа борбата, сакам меч со Тајсон!

Холифилд: Прерано ја прекинаа борбата, сакам меч со Тајсон!

Враќањето во рингот на Ивандер Холифилд (59) заврши неславно, се најде на подот уште во првата рунда во мечот против Витор Белфорт. Судијата ја прекина борбата, но поранешниот светски шампион во две тежински категории не се обесхрабрува. „Витор е многу силен, успеваше да ме турка во рингот, но не бев здрман, не примив ниту еден удар кој ме повреди

Холифилд: Прерано ја прекинаа борбата, сакам меч со Тајсон!

Холифилд: Прерано ја прекинаа борбата, сакам меч со Тајсон!

Враќањето во рингот на Ивандер Холифилд (59) заврши неславно, се најде на подот уште во првата рунда во мечот против Витор Белфорт. Судијата ја прекина борбата, но поранешниот светски шампион во две тежински категории не се обесхрабрува. „Витор е многу силен, успеваше да ме турка во рингот, но не бев здрман, не примив ниту еден удар кој ме повреди

Холифилд не се откажува: Сакам борба со Тајсон

Холифилд не се откажува: Сакам борба со Тајсон

Враќањето на рингот на Ивандер Холифилд заврши неславно, но поранешниот шампион во две тежински категории не го дели тоа мислење. “Витор е многу силен, успеа да ме турне во рингот. Но, јас не се потресов, не добив никаков удар што ме повреди. Ме удри во еден момент кога бев во рамнотежа. Малку е тажно. Мислам дека судијата погреши кога ј прекина борбата,

Холифилд тврди дека судијата направи грешка, сега сака спектакл со Тајсон

Холифилд тврди дека судијата направи грешка, сега сака спектакл со Тајсон

Холифилд тврди дека судијата направи грешка, сега сака спектакл со Тајсон Ф.К. Пред 2 минути Холифилд вели дека добил само еден удар од Белфорт/Фото: EPA-EFE/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH Легендата во тешка категорија, Ивандер Холифилд неодамна се врати во рингот по 10 години и имаше бокс меч против Витор Белфорт, кој судиите го прекинаа и го прогласија

Холифилд нокаутиран во првата рунда

Холифилд нокаутиран во првата рунда

Лендарниот американски боксер Ивандер Холифилд, имаше неславно враќање во рингот по десет години. Тој беше поразен со технички нокаур во првата рунда од страна на Бразилецот Витор Белфорт, поранешен УФЦ шампион во полутешка категорија. -Тоа момче е многу сило, но не бев повреден. Ниеден удар не ме повреди, ме погоди додека бев надвор од рамнотежа.

Холифилд се врати во рингот и доживеа срамен нокаут!

Холифилд се врати во рингот и доживеа срамен нокаут!

Ивандер Холифилд, некогашниот светски првак по цели десет години се врати во рингот, но доживеа срамен нокаут. Имено во егзибицискиот бокс меч во Флорида, тој беше нокаутиран уште во првата минута од Вилтор Белфорт од Бразил. Бразилецот прво со силен удар го прати на подот некогашниот светски првак кој со 60 години влезе во рингот. Откако Холифилд

Холифилд се врати во рингот и доживеа срамен нокаут!

Холифилд се врати во рингот и доживеа срамен нокаут!

Ивандер Холифилд, некогашниот светски првак по цели десет години се врати во рингот, но доживеа срамен нокаут. Имено во егзибицискиот бокс меч во Флорида, тој беше нокаутиран уште во првата минута од Вилтор Белфорт од Бразил. Бразилецот прво со силен удар го прати на подот некогашниот светски првак кој со 60 години влезе во рингот. Откако Холифилд

Холифилд се врати во рингот: „Тоа беше кардинална грешка“

Холифилд се врати во рингот: „Тоа беше кардинална грешка“

Ивандер Холифилд, големиот боксерски шампион, се врати во рингот на 59 -годишна возраст и претрпе тежок пораз на мечот против ММА борецот Витор Белфорт. Веќе во првата минута од борбата во Лас Вегас, Холифилд заврши на подот. Американецот успеа да стане, но не и  да се опорави, што Белфорт го казни. Тој продолжи да му дава жестоки удари, па судијата