притисни ентер »

Три сестри се породиле во ист ден
Три сестри се породиле во ист ден

Три сестри се породиле во ист ден

Трите сестри Оливера, Јасна и Јелена од Црна Гора се породиле во ист ден. Нивната мајка Мара Мугоша стана баба на четири внучиња. Сестрите се породиле во болницата „Данило Први“ во Цетиње, а среќната вест брзо се рашири по социјалните мрежи. „Сè  мина во најдобар ред. Семејството и бебињата се одични“, изјавил докторот Предраг Јовковиќ, кој го предводел

Три сестри се породиле во ист ден

Три сестри се породиле во ист ден

Трите сестри Оливера, Јасна и Јелена од Црна Гора се породиле во ист ден. Нивната мајка Мара Мугоша стана баба на четири внучиња. Сестрите се породиле во болницата „Данило Први“ во Цетиње, а среќната вест брзо се рашири по социјалните мрежи. „Сè  мина во најдобар ред. Семејството и бебињата се одични“, изјавил докторот Предраг Јовковиќ, кој го предводел

Мара во ист ден доби четири внучиња – нејзините три ќерки се породија истовремено

Мара во ист ден доби четири внучиња – нејзините три ќерки се породија истовремено

ИЗВОР Скопје24 | ноември 10, 2019 Црногорката Мара Мугоша деновиве стана баба и во исиот ден од своите три ќерки доби четири внучиња. Оваа среќна и необична вест го израдува целиот регион, а настанот се случи во болницата „Данило Први“ во Цетиње. Имено, три родени сестри се породија во иста болница и речиси истовремено, со разлика од само неколку часа,

ВЕРУВАЛЕ ИЛИ НЕ – Три сестри родиле родиле четири деца во ист ден: Првото од последното одвоени само половина час

ВЕРУВАЛЕ ИЛИ НЕ – Три сестри родиле родиле четири деца во ист ден: Првото од последното одвоени само половина час

Во најстарата болница породилишта во Црна Гора, „Данило Први“ во Цетиње, три сестри Оливера, Јасна и Јелена, во петокот,на свет донеле четири деца, со размак од половина час. Прва во салата за породување во 9 часот наутро, влегла Оливера, која го родила Стефан, по што нејзината сестра близначка Јасна ги родила близнаците Урош и Ања, а во 11 часот „серијалот“

Три сестри родија четири бебиња за помалку од час и половина

Три сестри родија четири бебиња за помалку од час и половина

За помалку од час и половина три сестри од кои две близначки родија четири здрави бебиња. Оливера Мугоша Миџор, Јасна Јасна Ракочевиќ и Јелена Вукичевиќ донесоа на свет четири бебиња, бидејќи една од близначките роди близначиња, пренесува порталот ЦДМ од Општата болница Данило Први во Цетиње. Tri rođene sestre jutros na Cetinju rodile četiri bebe!

Неверојатно: Три сестри Црногорки се породиле во ист ден, бабата добила четири внучиња

Неверојатно: Три сестри Црногорки се породиле во ист ден, бабата добила четири внучиња

Во најстарата болница во Црна Гора, во родилиштето „Данило Први“ во Цетиње во растојание од по половина час се породиле сестрите Оливера Мугош Миџор, Јасна Ракочевиќ и Јелена Вукчевиќ. Веста за раѓањето на принова во секое семејство е добредојдена, а Мара Мугош ја имала таа ретка среќа да добие четири внучиња од три ќерки во ист ден. Имено, три сестри

НЕВЕРОЈАТНО: Три сестри се породиле во ист ден!

НЕВЕРОЈАТНО: Три сестри се породиле во ист ден!

Во родилиштето во Цетиње се породиле сестрите Оливера Мугош Миџор, Јасна Ракочевиќ и Јелена Вукчевиќ во исти ден. Веста за раѓањето на принова во секое семејство е добредојдена, а Мара Мугош ја имала таа ретка среќа да добие четири внучиња од три ќерки во ист ден. Имено, три сестри се породиле утрово во Цетиње, Црна Гора, па така Стефан, Дарија, Урош

Баба Марија за два часа добила четири внучиња од трите ќерки - НЕВЕРОЈАТНО, НО СИТЕ БИЛЕ БРЕМЕНИ ВО ИСТО ВРЕМЕ!

Баба Марија за два часа добила четири внучиња од трите ќерки - НЕВЕРОЈАТНО, НО СИТЕ БИЛЕ БРЕМЕНИ ВО ИСТО ВРЕМЕ!

Во породилиштето на најстарата болница во Црна Гора, „Данило Први“ во Цетиње, во петокот се породија три сестри и на свет донесоа четири деца. Прва во породилната сала влегла Оливера, која околу 9 часот утрото го родила Стефан. Нејзината сестра близначка Јасна неполн час подоцна ги родила близнаците Урош и Ања, а во 11 часот Јелена на свет ја донела

ЦЕТИЊЕ: Три сестри се породиле во исто време!

ЦЕТИЊЕ: Три сестри се породиле во исто време!

Во родилиштето во Цетиње денеска за помалку од час и половина се породиле сестрите Оливера Мугош Миџор, Јасна Ракочевиќ и Јелена Вукчевиќ во исти ден. Сезоната на раѓање ја „отворила“ Оливера, таа во девет часот наутро го родила Стефан, по неа се породила Јасна, која ги донела на свет близнаците Урош и Ања, а во 11 часот се породила Јелена со малата

Три сестри од Цетиње во рок од два часа родиja четири бебиња

Три сестри од Цетиње во рок од два часа родиja четири бебиња

Прва во родилната сала влегла во 9 часот наутро, Оливера, која ја родила Стефана, по што нејзината сестра близначка Јасна ги роди близнаците Урош и Ања, а во 11 часот „серијалот“ го затвори Јелена, која ја донесе на свет Дарија. CETINJE: Porodile se istovremeno tri rođene sestre https://t.co/Lwyltugufd pic.twitter.com/3ytiJN8TFL — Montenegro Magazin