притисни ентер »

Барса немоќна против Хетафе
Барса немоќна против Хетафе

Барса немоќна против Хетафе

Барселона на „Колосеум Алфонсо Перез“ во Мадрид го доживеа првиот пораз во сезоната. Хетафе во шестото коло славеше над Барс со голот на Мата од пенал во 56 минута. Барса против цврстата екипа на Хетафе делуваше безидејно во поголемиот дел од натпреварот. Роналд Куман на клупата го остави Фелипе Кутињо и тоа се почувствува во играта на Барселона. Имаше

Барса немоќна против Хетафе

Барса немоќна против Хетафе

Барселона на „Колосеум Алфонсо Перез“ во Мадрид го доживеа првиот пораз во сезоната. Хетафе во шестото коло славеше над Барс со голот на Мата од пенал во 56 минута. Барса против цврстата екипа на Хетафе делуваше безидејно во поголемиот дел од натпреварот. Роналд Куман на клупата го остави Фелипе Кутињо и тоа се почувствува во играта на Барселона. Имаше

Крај на серијата на Реал од 15 натпревари без пораз

Крај на серијата на Реал од 15 натпревари без пораз

Реал Мадрид загуби од Кадиз (0:1) во домашниот натпревар од 6. коло на Шпанското фудбалско првенство. Ова е прв пораз за тимот на тренерот Зинедин Зидан од 7 август. Тогаш загубија од Манчестер сити (1:2) во реваншот од 1/8 финалето во Лигата на шампионите. Во Ла Лига, клубот од Мадрид нема пораз од 8 март кога загуби од Бетис (1:2). Потоа, по продолжението

Барса немоќна против Хетафе

Барса немоќна против Хетафе

Барселона на „Колосеум Алфонсо Перез“ во Мадрид го доживеа првиот пораз во сезоната. Хетафе во шестото коло славеше над Барс со голот на Мата од пенал во 56 минута. Барса против цврстата екипа на Хетафе делуваше безидејно во поголемиот дел од натпреварот. Роналд Куман на клупата го остави Фелипе Кутињо и тоа се почувствува во играта на Барселона. Имаше

Прв пораз за Куман, Хетафе по девет години ја совлада Барселона

Прв пораз за Куман, Хетафе по девет години ја совлада Барселона

Роналдо Куман го доживеа првиот пораз како тренер на Барселона, вечерва Хетафе приреди изненадување и ги совлада „каталонците" со 1-0. Роналдо Куман го доживеа првиот пораз како тренер на Барселона, вечерва Хетафе приреди изненадување и ги совлада „каталонците" со 1-0. По Севиља и Реал Мадрид, без бодови денеска остана и Барселона. „Каталонците“ загубија

Хетафе и го нанесе првиот пораз на Барселона во ерата Куман

Хетафе и го нанесе првиот пораз на Барселона во ерата Куман

Барселона го претрпе првиот пораз во ерата на Роналд Куман, откако тимот на холандскиот стручњак вечерва не ги искористи своите шанси на гостувањето во Мадрид, а потоиа беше казнет во вториот дел. Гостите од Каталонија ја тресеа рамката од голот преку Меси во првото полувреме, во овој дел од играта Гризман не искористи и стопроцентна шанса, а потоа

Барселона се враќа од Мадрид со празни раце

Барселона се враќа од Мадрид со празни раце

Барселона на гостувањето во Мадрид кај Хетафе го доживеа првиот пораз (1:0) сезонава во шпанската фудбалска Ла Лига во 6. коло. Голот  за домаќините го постигна Мата од пенал во 56 минута. Барса против цврстата екипа на Хетафе делуваше безидејно во поголемиот дел од натпреварот. Роналд Куман на клупата го остави Фелипе Кутињо и тоа се почувствува во

Барса немоќна против Хетафе

Барса немоќна против Хетафе

Барселона на „Колосеум Алфонсо Перез“ во Мадрид го доживеа првиот пораз во сезоната. Хетафе во шестото коло славеше над Барс со голот на Мата од пенал во 56 минута. Барса против цврстата екипа на Хетафе делуваше безидејно во поголемиот дел од натпреварот. Роналд Куман на клупата го остави Фелипе Кутињо и тоа се почувствува во играта на Барселона. Имаше

Шок во Мадрид – Кадиз го победи Реал

Шок во Мадрид – Кадиз го победи Реал

Фудбалерите на Кадиз приредија вистинска сензација во Примера, во рамките на шестото коло, среде Мадрид тие го победија бранителот на трофејот Реал со 1:0. Зинедин Зидан го потцени квалитетот на екипата која по 14 години се врати во шпанската елитна дивизија. Тренерот на Реал мечот го започна со комбиниран состав, со што им овозможи на гостите да имаат