притисни ентер »

Romeo Ferraris го претставија електричниот TCR проект, Alfa Romeo Giulia
Romeo Ferraris го претставија електричниот TCR проект, Alfa Romeo Giulia

Romeo Ferraris го претставија електричниот TCR проект, Alfa Romeo Giulia

Италијанската компанија Romeo Ferraris потврди дека влегува во електричната ера, претставувајќи го новиот проект – Alfa Romeo Giulia за електричниот туринг шампионат ETCR. Romeo Ferraris, конструкторите на Alfa Romeo Giulietta TCR автомобилите со кои Team Mulsanne настапува во WTCR, ќе соработуваат со Hexathron Racing System за изработката на новиот