притисни ентер »

Златан му одговори на Матиќ: „Мајсторе, ти си оригинал сељак…!“
Златан му одговори на Матиќ: „Мајсторе, ти си оригинал сељак…!“

Златан му одговори на Матиќ: „Мајсторе, ти си оригинал сељак…!“

Видеозаписот со потпевнувањето на Златан Ибрахимовиќ песна од Халид Бешлиќ во соблекувалната на ЛА Галакси за кратко време стана вистински хит по социјалните мрежи. Слушањето на „Београѓанка“ предизвика воодушевување меѓу фановите на Швеѓанецот со босанско потекло, но имаше и бројни реакции од негови поранешни соиграчи. Посебно внимание предизвика

Матиќ го покани Ибрахимовиќ на македонски ајвар

Матиќ го покани Ибрахимовиќ на македонски ајвар

Интересна покана на Србинот упатена до Швеѓанецот со балканско потекло, оваа нивна конверзација посебно им се допадна на Македонците поради тоа што Матиќ му го понуди на Ибрахимовиќ. Интересна конверзација на социјалните мрежи имаа поранешните соиграчи од Манчестер јунајтед, Немања Матиќ, кој се уште е дел од таа екипа, како и Златан Ибрахимовиќ

Матиќ го покани Ибрахимовиќ на македонски ајвар

Матиќ го покани Ибрахимовиќ на македонски ајвар

Интересна комуникација имаа Златан Ибрахимовиќ и Немања Матиќ на социјалната мрежа „Инстаграм“ под една објава на искусниот напаѓач. Ибра објави снимка од соблекувалната на Галакси на која се слуша песна од Халид Бешлиќ, а во коментарите шведскиот голгетер со босански корени го спомна и Матиќ. Ибрахимовиќ во свој стил му напиша на Матиќ дека е оригинал

Матиќ го покани Ибрахимовиќ на македонски ајвар

Матиќ го покани Ибрахимовиќ на македонски ајвар

Интересна комуникација имаа Златан Ибрахимовиќ и Немања Матиќ на социјалната мрежа „Инстаграм“ под една објава на искусниот напаѓач. Ибра објави снимка од соблекувалната на Галакси на која се слуша песна од Халид Бешлиќ, а во коментарите шведскиот голгетер со босански корени го спомна и Матиќ. Ибрахимовиќ во свој стил му напиша на Матиќ дека е оригинал

Фудбалер на Манчестер кани на македонски ајвар

Фудбалер на Манчестер кани на македонски ајвар

Немања Матиќ и Златан Ибрахимовиќ важат за добри другари. Кариерата во еден момент ги спои на славниот „Олд Трафорд“ каде Србинот остана а Швеѓанецот со балкански корени замина да игра во Лос Анџелес. Но сега Немања го кани Ибра на македонски ајвар. Ибрахимовиќ прво објави видео на Инстаграм на кое додека се облекува во соблекувалната на ЛА Галакси

Балканците главни на Инстаграм - Матиќ го покани Ибрахимовиќ на македонски ајвар

Балканците главни на Инстаграм - Матиќ го покани Ибрахимовиќ на македонски ајвар

Пред неколку дена го објавивме видеото во кое Златан Ибрахимовиќ ја започна новата сезона во Лос Анџелес Галакси, слушајќи го популарниот пејач Халид Бешлиќ. На Инстаграм постот имаше илјадници коментари, а реагираше и Бешлиќ, кој му се заблагодари на шведскиот напаѓач за промоцијата. Интересна „провокација“ пристигна и од страна на неговиот поранешен

Матиќ го покани Ибрахимовиќ на македонски ајвар

Матиќ го покани Ибрахимовиќ на македонски ајвар

Интересна комуникација имаа Златан Ибрахимовиќ и Немања Матиќ на социјалната мрежа „Инстаграм“ под една објава на искусниот напаѓач. Ибра објави снимка од соблекувалната на Галакси на која се слуша песна од Халид Бешлиќ, а во коментарите шведскиот голгетер со босански корени го спомна и Матиќ. Ибрахимовиќ во свој стил му напиша на Матиќ дека е оригинал

Ќе излезеш од Балканот, но Балканот не излегува од тебе: Еве како Златан се релаксира после тренинг

Ќе излезеш од Балканот, но Балканот не излегува од тебе: Еве како Златан се релаксира после тренинг

Еден од најдобрите светски фудбалери, Златан Ибрахимовиќ со оваа песна се релаксира по напорниот тренинг. Популарниот Ибра ги собра сите симпатии од регионот. На социјалната мрежа Твитер, Ибрахимовиќ објави видео од соблекувалната на кое може да се види како по напорниот тренинг се подготвува за дома. Вистински хит е песната со која Златан се релаксира

Матиќ е голем цар – го покани Ибрахимовиќ на „Македонски ајвар!“

Матиќ е голем цар – го покани Ибрахимовиќ на „Македонски ајвар!“

Немања Матиќ и Златан Ибрахимовиќ само неколку месеци беа соиграчи во Манчестер Јунајтед, но од нив произлезе ново другарство и познанство помеѓу двајца играчи кои потекнуваат од поранешна Југославија. Еден Босанец, еден од Србија, но знаат на свој начин да се шегуваат. Интересна беше нивната дискусија на друштвената мрежа Инстаграм каде Ибрахимовиќ

Матиќ го повика Ибра на македонски ајвар!

Матиќ го повика Ибра на македонски ајвар!

Златан Ибрахимовиќ вчера објави видео кое стана вистински хит поради музиката која одеше во позадина. Многу брзо после објавувањето на ова видео на Инстанграм следуваше коментар од Немања Матиќ. Фудбалерот на Манчестер Јунајтед му прокоментира дека е „сељак“. View this post on Instagram Back to business @lagalaxy A post shared by Zlatan Ibrahimović