притисни ентер »

Сандгрен со прва АТП титула во кариерата
Сандгрен со прва АТП титула во кариерата

Сандгрен со прва АТП титула во кариерата

Само 79 минути му беа потребни на Тенис Сандгрен за да го надигра Камерон Нори во финалето на „ЕјБиСи Класик“ во Оукленд. Американецот го совлада британскиот противник со 6-4 6-2 и со тоа ја освои својата прва титула! Досега 63-тиот во светот играше само едно финале – во Хјустон во 2018. Во Оуклeнд тој ги отстрани Максимилијан Мартерер, Марко Чекинато,

Сандгрен со прва АТП титула во кариерата

Сандгрен со прва АТП титула во кариерата

Само 79 минути му беа потребни на Тенис Сандгрен за да го надигра Камерон Нори во финалето на „ЕјБиСи Класик“ во Оукленд. Американецот го совлада британскиот противник со 6-4 6-2 и со тоа ја освои својата прва титула! Досега 63-тиот во светот играше само едно финале – во Хјустон во 2018. Во Оуклeнд тој ги отстрани Максимилијан Мартерер, Марко Чекинато,

Тенис: Квитова со титула во Сиднеј, Сандгрен во Оукленд

Тенис: Квитова со титула во Сиднеј, Сандгрен во Оукленд

Петра Квитова и Тенис Сандгрен се освојувачи на последните ВТА и АТП турнири пред стартот на Австралија опен. Чешката тенисерка се сели во Мелбурн со титула од Сиднеј каде во финалето ја совлада Американката Ешли Барти со 1:6, 7:5, 7:6 по два часа и 22 минути игра. Во завршниот, пак, меч во двојки триумф на српско-чешката комбинација Александра Круниќ

Сандгрен со прва АТП титула во кариерата

Сандгрен со прва АТП титула во кариерата

Само 79 минути му беа потребни на Тенис Сандгрен за да го надигра Камерон Нори во финалето на „ЕјБиСи Класик“ во Оукленд. Американецот го совлада британскиот противник со 6-4 6-2 и со тоа ја освои својата прва титула! Досега 63-тиот во светот играше само едно финале – во Хјустон во 2018. Во Оуклeнд тој ги отстрани Максимилијан Мартерер, Марко Чекинато,

Сандгрен со прва АТП титула во кариерата

Сандгрен со прва АТП титула во кариерата

Досега 63-тиот во светот играше само едно финале - во Хјустон во 2018. Оукленд, 12 јануари 2019 (МИА) – Само 79 минути му беа потребни на Тенис Сандгрен за да го надигра Камерон Нори во финалето на „ЕјБиСи Класик“ во Оукленд. Американецот го совлада британскиот противник со 6-4 6-2 и со тоа ја освои својата прва титула! Досега 63-тиот во светот играше