притисни ентер »

Каков имот пријавила обвинителката Вилма Русковска
Каков имот пријавила обвинителката Вилма Русковска

Каков имот пријавила обвинителката Вилма Русковска

еМагазин стартува серијал во кој ќе Ви пренесеме каков имот пријавиле судии и обвинители, актуелни во неколку судски спорови, кои се во фокусот на македонската јавност. Серијалот го почнуваме со обвинителката Вилма Русковска, која неодамна беше избрана за нов шеф на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција – Скопје