притисни ентер »

Здрав и многу вкусен сладолед од само една состојка
Здрав и многу вкусен сладолед од само една состојка

Здрав и многу вкусен сладолед од само една состојка

Овој рецепт е доказ дека може да уживате во здрав, кремаст и освежувачки десерт подготвен за само 5 минути. Тајната состојка е бананата. Подготовката на овој леден десерт е доста едноставна, па затоа веднаш испробајте ја. Подготовка: Бананите излупете ги и исечкајте ги. Ставете ги бананите во чинија или кесичка и замрзнете ги. Оставете ги околу 2 часа,

Брзо, здрави и вкусно: Сладолед од само една состојка

Брзо, здрави и вкусно: Сладолед од само една состојка

Овој рецепт е доказ дека може да уживате во здрав, кремаст и освежувачки десерт подготвен за само 5 минути. Тајната состојка е бананата. Подготовката на овој леден десерт е доста едноставна, па затоа веднаш испробајте ја. Подготовка: Бананите излупете ги и исечкајте ги. Ставете ги бананите во чинија или кесичка и замрзнете ги. Оставете ги околу 2 часа,