притисни ентер »

Лето во Македонија: Пониква, одмор на кој белите дробови ќе ви бидат благодарни
Лето во Македонија: Пониква, одмор на кој белите дробови ќе ви бидат благодарни

Лето во Македонија: Пониква, одмор на кој белите дробови ќе ви бидат благодарни

После Преспа и Љубојно и Брајчино, ве носиме во Источна Македонија. Нашиот предлог е Пониква, или како што уште ја нарекуваат круната на Осоговските планини. Зошто ова е добар избор? View this post on Instagram A post shared by Nikola Blazhevski (@blazhevskin) onJul 26, 2020 at 5:00am PDT Факт е дека со годинини наназад веќе не дишеме чист воздух,

Комбинација на денот: Урбаниот стил на момците од Два Бона

Комбинација на денот: Урбаниот стил на момците од Два Бона

Марко и Антонио, момците од Два Бона се урбани момци, кои го донесоа оној поинаков ритам во нашата земја. Омилени се кај тинејџерите, а нивниот стил често го следам многу млади луѓе. Патиките секогаш се задолжителни во нивните комбинации, а често можеме да ги видиме во интересни маички. Тука се и ситните аксесоари кои на секоја нивна комбинација даваат

Ќерката на Исидора Бјелица скоро наполни 18 години – Вистинска лепотица!

Ќерката на Исидора Бјелица скоро наполни 18 години – Вистинска лепотица!

Додека многу се знае за Лав, имајќи предвид дека тој во текот на изминатите години беше водител на шоуто „Контравизија“ на ТВ „Пинк“ и дека е пратеник во српскиот парламент од пред неколку дена, Вила сепак е вистинска мистерија за домашната јавност. Медиумите зборуваат за неа врз основа на информации од социјалните мрежи на нејзиниот брат, нејзината

14 идеи за маникир на кратки нокти

14 идеи за маникир на кратки нокти

Кога станува збор за ноктите, жените се поделени во две групи: оние кои обожаваат долги нокти и совршен маникир и оние кои претпочитаат кратки нокти со уреден изглед. Ова лето во тренд се кратките нокти и ова е идеална можност да ги „одморите“ ноктите. Исто така, кратките нокти се повеќе хигиенски отколку долгите, што е особено важно во овој период