притисни ентер »

Порака од фановите: Бенитез, не си посакуван во Евертон!
Порака од фановите: Бенитез, не си посакуван во Евертон!

Порака од фановите: Бенитез, не си посакуван во Евертон!

Иако е многу блиску до промоција, се чини дека работите во Евертон во врска со назначувањето на Рафа Бенитез на клупата на Евертон, се комплицираат. Утринава пред стадионот “Гудисон“ осамнаа неколку пораки од фановите на Евертон, за тоа дека тој не е посакуван во клубот. Причината е јасна, Шпанецот во минатото шест години го водеше градскиот ривал,

Рафаел Бенитез не е добредојден на „Гудисон Парк“

Рафаел Бенитез не е добредојден на „Гудисон Парк“

Евертон е во потрага по нов менаџер откако Карло Анчелоти реши да го напушти клубот и да се врати во таборот на Реал Мадрид. Еден од главните кандидати за клупата на „Гудисон Парк“ е поранешниот менаџер на Ливерпул, Рафаел Бенитез. Сепак, навивачите на „карамелите“ не го сакаат Шпанецот на кормилото на нивниот омилен клуб, токму поради неговото минато

Порака од фановите: Бенитез, не си посакуван во Евертон!

Порака од фановите: Бенитез, не си посакуван во Евертон!

0 Иако е многу блиску до промоција, се чини дека работите во Евертон во врска со назначувањето на Рафа Бенитез на клупата на Евертон, се комплицираат. Утринава пред стадионот “Гудисон“ осамнаа неколку пораки од фановите на Евертон, за тоа дека тој не е посакуван во клубот. Причината е јасна, Шпанецот во минатото шест години го водеше градскиот ривал,

Во Евертон ќе мораат добро да размислат за Бенитез по оваа реакција на навивачите

Во Евертон ќе мораат добро да размислат за Бенитез по оваа реакција на навивачите

Шпанецот не е добредојден во Евертон, тоа јасно го покажаа навивачите на тој клуб откако Карло Анчелоти си замина во Реал Мадрид, па остана тренерското столче испразнето во пресрет на новата сезона. Навивачите на Евертон налутени по тоа што го разбраа од медиумите дека нивниот омилен клуб преговара со Рафа Бенитез за нов тренер, ставија јасно дознаење

Рафа Бенитез се враќа во Премиер лигата?

Рафа Бенитез се враќа во Премиер лигата?

Рафа Бенитез ќе биде нов тренер на Евертон, пренесуваат медиумите во Англија. Шпанскиот стратег вчера имаше состанок со управата на „карамелите“ и наводно на истиот се договориле за соработка и се очекува наскоро да биде официјализиран како нивни нов менаџер. Се за ЕУРО 2021 на едно место, домаќини, групи, распоред, најава, анализа, очекувања, предлог

Бенитез пред промоција како нов менаџер на Евертон

Бенитез пред промоција како нов менаџер на Евертон

Рафаел Бенитез е блиску до враќање во Премиер лигата и веројатно ќе ја прифати понудата на Евертон. „Скај Спортс“ тврди дека шпанскиот стручњак бил прв избор на раководството на „карамелите“ по заминувањето на Карло Анчелоти, а сега била испратена и официјална понуда за соработка. Бенитез е без ангажман откако во јануари се раздели со кинески Далијан,

Рафа Бенитез нов менаџер на Евертон

Рафа Бенитез нов менаџер на Евертон

Шпанскиот тренер Рафаел Бенитез е во потесниот круг на кандидати за нов тренер на Евертон, пренесуваат англиските медиуми. Ова е интересно со оглед дека Бенитез го предводеше Ливерпул од 2004 до 2010 година, притоа го освои ФА купот и Лигата на шампионите. Во меѓувреме Бенитез работеше во Интер, Наполи, Реал Мадрид, Њукасл, кинески Далиан, а сега може

Интересно во Ливерпул – Рафа Бенитез ќе го води Евертон!

Интересно во Ливерпул – Рафа Бенитез ќе го води Евертон!

Шпанскиот тренер Рафаел Бенитез е во потесниот круг на кандидати за нов тренер на Евертон, пренесуваат англиските медиуми. Ова е интересно со оглед дека Бенитез го предводеше Ливерпул од 2004 до 2010 година, притоа го освои ФА купот и Лигата на шампионите. Во меѓувреме Бенитез работеше во Интер, Наполи, Реал Мадрид, Њукасл, кинески Далиан, а сега може

Интересно во Ливерпул – Рафа Бенитез ќе го води Евертон!

Интересно во Ливерпул – Рафа Бенитез ќе го води Евертон!

Шпанскиот тренер Рафаел Бенитез е во потесниот круг на кандидати за нов тренер на Евертон, пренесуваат англиските медиуми. Ова е интересно со оглед дека Бенитез го предводеше Ливерпул од 2004 до 2010 година, притоа го освои ФА купот и Лигата на шампионите. Во меѓувреме Бенитез работеше во Интер, Наполи, Реал Мадрид, Њукасл, кинески Далиан, а сега може

Интересно во Ливерпул – Рафа Бенитез ќе го води Евертон!

Интересно во Ливерпул – Рафа Бенитез ќе го води Евертон!

Шпанскиот тренер Рафаел Бенитез е во потесниот круг на кандидати за нов тренер на Евертон, пренесуваат англиските медиуми. Ова е интересно со оглед дека Бенитез го предводеше Ливерпул од 2004 до 2010 година, притоа го освои ФА купот и Лигата на шампионите. Во меѓувреме Бенитез работеше во Интер, Наполи, Реал Мадрид, Њукасл, кинески Далиан, а сега може