притисни ентер »

Сe што знаеме досега за Sony PlayStation 5
Сe што знаеме досега за Sony PlayStation 5

Сe што знаеме досега за Sony PlayStation 5

Уште во 2018 година беше потврдено дека Sony работи на нова генерација, а оттогаш на јавноста ѝ беа откриени неколку детали за уредот кој (барем засега) е наречен PlayStation 5.. Во изминатите неколку месеци почнаа да се појавуваат повеќе детали, Sony споделуваше детали за новата конзола, а неодамна ја покажа и нејзината брзина. Епа, да сумираме: Што

Сѐ што знаеме досега за Sony PlayStation 5

Сѐ што знаеме досега за Sony PlayStation 5

Како што поминуваат месеците, доаѓаме сѐ поблиску до крајот на четвртата генерација на гејминг конзолата на Sony. Уште во 2018 година беше потврдено дека компанијата работи на нова генерација, а оттогаш на јавноста ѝ беа откриени неколку детали за уредот кој (барем засега) е наречен PlayStation 5. Во изминатите неколку месеци почнаа да се појавуваат

Sony PlayStation 5 ќе биде осум пати побрз од PlayStation 4 Pro

Sony PlayStation 5 ќе биде осум пати побрз од PlayStation 4 Pro

Љубителите на видео игри имаат многу опции за избор на хардвер, со кој ќе се забавуваат со своите омилени наслови. На пример, Nintendo Switch е атрактивен систем на игри со модуларен дизајн кој е дизајниран за сите членови на семејството. И покрај иновативната визија, сепак, повеќето гејмери ги претпочитаат помоќните понуди во овој сегмент, имено Sony

Сѐ што знаеме за PlayStation 5 и потсетување на претходниците

Сѐ што знаеме за PlayStation 5 и потсетување на претходниците

Sony оваа недела објави дел од деталите за следната конзола PlayStation 5. За жал на клучното прашање „Кога излегува?“ сè уште немаме одговор. Единствено е јасно дека новата конзола нема да биде достапна оваа година, пренесе Wired кој имаше ексклузивно интервју со Марк Черни . Иако во овој и во останатите текстови кои ќе ги прочитате ќе ја именуваме