притисни ентер »

Полска не се откажува од ембаргото за украинското жито
Полска не се откажува од ембаргото за украинското жито

Полска не се откажува од ембаргото за украинското жито

Полска не се откажува од ембаргото за украинското жито М.Р.П. Пред 1 минута Блокадата на украинското жито е „руски рулет“ на Москва - Фотографија ЕПА, Максим Шипенков Полска нема да се откаже од ембаргото за украинското жито и покрај жалбата поднесена од Киев до Светската трговска организација и укинувањето на ограничувањата објавени од Брисел минатиот

ВИДЕО | Барнли го освои првиот бод во Премиер лигата

ВИДЕО | Барнли го освои првиот бод во Премиер лигата

ВИДЕО | Барнли го освои првиот бод во Премиер лигата С.Д Пред 17 секунди Повратникот во Премиер лигата, Барнли вечерва го освои првиот бод во новата сезона откако ремизираше со Нотингем Форест 1:1 во последниот натпревар од 5. коло. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Водство за Барнли донесе Амдоуни на пет минтуи пред крајот на првото полувреме

ВИДЕО | Луда тројка каква што ретко се гледа

ВИДЕО | Луда тројка каква што ретко се гледа

ВИДЕО | Луда тројка каква што ретко се гледа С.Д Пред 41 секунда Фото: Screenshot Кошаркарската сезона во Франција само што започна, но можеби веќе се постигна кошот на сезоната. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Во натпреварот помеѓу Ле Портел и Бург кој заврши со победа од 66:99 на гостинската екипа, се издвоија магичниот кош на плејмејкерот

Протести пред Владата против измените во Кривичниот законик и против случувањата на Онкологија

Протести пред Владата против измените во Кривичниот законик и против случувањата на Онкологија

Протести пред Владата против измените во Кривичниот законик и против случувањата на Онкологија М.Р.П. Пред 35 секунди фото: Слободен печат, втор протест за случајот онкологија Студентите од правните факултети денеска излегоа на улица и протестираа пред зградата на Владата, против измените во кривичниот законик. Младите правниците велат дека се сведоци

ВИДЕО | Хаос во Техеран поради Роналдо

ВИДЕО | Хаос во Техеран поради Роналдо

ВИДЕО | Хаос во Техеран поради Роналдо С.Д Пред 3 минути Фото: EPA-EFE/MIGUEL A. LOPES И покрај сите проблеми со кој се соочуваат Иранците не забораваија и на фудбалот, а според сцените во Техеран, Кристијано Роналдо е еден од најомилените во оваа земја. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Имено, Ал Наср треба да игра против Персеполис утре

Путин: Економската состојба во Русија е стабилна

Путин: Економската состојба во Русија е стабилна

Путин: Економската состојба во Русија е стабилна П.П.К Пред 12 секунди Владимир Путин / Фото EPA-EFE/GAVRIIL GRIGOROV/ SPUTNIK Претседателот на Русија, Владимир Путин изјави дека економската состојба во земјата во голем број клучни показатели е подобра од претходно проектираната. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Состојбата во економијата

Словачка го продолжи ембаргото за украинските житарки до крајот на годината

Словачка го продолжи ембаргото за украинските житарки до крајот на годината

Словачка го продолжи ембаргото за украинските житарки до крајот на годината Б.Б. Пред 3 минути Словачка/ Фото EPA-EFE/LUCA ZENNARO Словачка синоќа соопшти дека ќе го продолжи ембаргото за украинските житарки, пркосејќи и на Европската комисија, која вчера одби да ги продолжи ограничувањата и ги укина. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber