притисни ентер »

Загина 15 годишно девојче во сообраќајка кај Струмица
Загина 15 годишно девојче во сообраќајка кај Струмица

Загина 15 годишно девојче во сообраќајка кај Струмица

Петнаесет годишно девојче го загуби животот, а две лица на возраст од 20 и 21 година се повредени во сообраќајна несреќа која утринава во 04,30 часот била пријавена на излез од Струмица кон с.Дабиле. -Патничко моторно возило „Фолксваген кеди“ со струмички регистерски таблици, управувано од Ф.С.(21) од с.Радово-струмичко, излетало од патот. На местото

Загина 15 годишно девојче во сообраќајка кај Струмица

Загина 15 годишно девојче во сообраќајка кај Струмица

Петнаесет годишно девојче од селото Радово загина утрово во сообраќајна несреќа што се случи кај селото Дабиле, а две лица се повредени и се пренесени во струмичката болница. Според полицијата, во 4,30 часот било пријавено дека на излез од Струмица кон селото Дабиле патничко моторно возило „фолксваген кеди“ со струмички регистарски таблички излетало

Загина 15 годишно девојче во сообраќајка кај Струмица

Загина 15 годишно девојче во сообраќајка кај Струмица

Петнаесет годишно девојче го загуби животот, а две лица на возраст од 20 и 21 година се повредени во сообраќајна несреќа која утринава во 04,30 часот била пријавена на излез од Струмица кон с.Дабиле. -Патничко моторно возило „Фолксваген кеди“ со струмички регистерски таблици, управувано од Ф.С.(21) од с.Радово-струмичко, излетало од патот. На местото

15 годишно девојче загина во сообраќајка кај Струмица

15 годишно девојче загина во сообраќајка кај Струмица

15 годишно девојче загина во сообраќајка кај Струмица Петнаесет годишно девојче од струмичко Радово загина во сообраќајна несреќа што се случи утрово околу 4.30 минути на патот Струмица – Дабиле. Во автомобилот имало уште четири лица коишто се здобиле со телесни пвореди. Засега нема официјални информации како настанала сообраќајната несреќа. Една од

Петнаесетгодишно девојче почина во сообраќајка

Петнаесетгодишно девојче почина во сообраќајка

Во сообраќајна несреќа што се случила синоќа на излезот од Струмица почина 15-годишно девојче. Според првичните информации, до несреќата дошло откако возилото во кое починатото девојче било сопатник, излетало од патот. „Во 4 часот и 30 минути било пријавено дека на излез од Струмица кон с.Дабиле, патничко моторно возило Фолксваген кеди со струмички

Загина 15 годишно девојче во сообраќајка кај Струмица

Загина 15 годишно девојче во сообраќајка кај Струмица

Петнаесет годишно девојче од селото Радово загина утрово во сообраќајна несреќа што се случи кај селото Дабиле, а две лица се повредени и се пренесени во струмичката болница. Според полицијата, во 4,30 часот било пријавено дека на излез од Струмица кон селото Дабиле патничко моторно возило „фолксваген кеди“ со струмички регистарски таблички излетало

Петнаесетгодишно девојче почина во сообраќајка

Петнаесетгодишно девојче почина во сообраќајка

Во сообраќајна несреќа што се случила синоќа на излезот од Струмица почина 15-годишно девојче. -Во 04,30 часот било пријавено дека на излез од Струмица кон с.Дабиле, патничко моторно возило „Фолксваген кеди“ со струмички регистерски таблици, управувано од Ф.С.(21) од с.Радово-струмичко, излетало од патот. На местото на настанот починала сопатничка

ЗАГИНА ДЕВОЈЧЕ: Кобна сообраќајка кај Струмица

ЗАГИНА ДЕВОЈЧЕ: Кобна сообраќајка кај Струмица

Страшна сообраќајка однесе во смрт 15 годишно девојче од селото Радово. Како што пренесуваат дел од медиумите повикувајчи се на полицијата несреќата се случила во раните утрински часови околу 4,30 часот на излезот од Струмица кон селото Дабиле. Имено, во полиција било пријавено дека автомобил „фолксваген кеди“ со струмички регистарски таблички излетал

Во сообраќајна несреќа во Струмица загина 15-годишно девојче

Во сообраќајна несреќа во Струмица загина 15-годишно девојче

Синоќа околу 4 часот и 30 минути на излез од Струмица кон село Дабиле се случила сообраќајна несреќа. Како што соопштија од полицијата патничко моторно возило „Фолксваген кеди“ со струмички регистерски таблици, управувано од 21-годишниот Ф.С. од село Радово-струмичко, излетало од патот. На местото на настанот починала сопатничка на возраст од 15 години

ТРАГЕДИЈА: 15 годишно девојче загина во сообраќајка кај Струмица

ТРАГЕДИЈА: 15 годишно девојче загина во сообраќајка кај Струмица

Петнаесет годишно девојче од селото Радово загина утрово во сообраќајна несреќа што се случи кај селото Дабиле, а две лица се повредени и се пренесени во струмичката болница. Според полицијата, во 4,30 часот било пријавено дека на излез од Струмица кон селото Дабиле патничко моторно возило „фолксваген кеди“ со струмички регистарски таблички излетало