притисни ентер »

Леонардо нов спортски директор на ПСЖ
Леонардо нов спортски директор на ПСЖ

Леонардо нов спортски директор на ПСЖ

Поранешниот спортски директор на Милан, бразилецот Леонардо, повторно ќе ја извршува истата функција но овој пат во ПСЖ. Веста ја потврди самиот француски шампион кој овој пат наместо фудбалери како засилување за следната сезона го најави новиот спортски директор Леонардо, кој ќе го замени Антеро Енрике кој денеска ја напушти таа функција. Бразилецот

Леонардо од Милан се врати во ПСЖ

Леонардо од Милан се врати во ПСЖ

Од таборот на ПСЖ го вратија Леонардо на позицијата спортски директор, шест години откако си замина за да преземе таква позиција во Милан. Бразилецот си замина од „Сан Сиро“ една година откако беше вратен во клубот минатата сезона  кога беше назначен во намерата да го издигне клубот на едно повисоко ниво. „Овој клуб е многу важен во мојата фудбалска

Леонардо се врати во ПСЖ

Леонардо се врати во ПСЖ

Истиот ден кога Милан потврдија дека Паоло Малдини и Звонимир Бобан се новите директори на клубот, поранешниот прв човек на Милан, Бразилецот Леонардо го официјализираше своето враќање во Пари Сен-Жермен во улога на спортски директор. По потврдата дека Антеро Енрике заминува во петокот попладне, францускиот шампион преку Твитер потврди дека Леонардо

Леонардо, нов спортски директор на ПСЖ

Леонардо, нов спортски директор на ПСЖ

Поранешниот спортски директор на Милан, бразилецот Леонардо, повторно ќе ја извршува истата функција но овој пат во ПСЖ. Веста ја потврди самиот француски шампион кој овој пат наместо фудбалери како засилување за следната сезона го најави новиот спортски директор Леонардо, кој ќе го замени Антеро Енрике кој денеска ја напушти таа функција. Бразилецот

Леонардо нов спортски директор на ПСЖ

Леонардо нов спортски директор на ПСЖ

Поранешниот спортски директор на Милан, бразилецот Леонардо, повторно ќе ја извршува истата функција но овој пат во ПСЖ. Веста ја потврди самиот француски шампион кој овој пат наместо фудбалери како засилување за следната сезона го најави новиот спортски директор Леонардо, кој ќе го замени Антеро Енрике кој денеска ја напушти таа функција. Бразилецот

Леонардо брзо го преболе заминувањето од Милан: Бразилецот си обезбеди нов голем проект

Леонардо брзо го преболе заминувањето од Милан: Бразилецот си обезбеди нов голем проект

Бразилецот Едуради минатото лето со голем ентузијазам се врати во Милан, но по неполни 12 месеци како одговорен човек за трансфери, одлучи да се повлече од функцијата откако тимот предводен од Џенаро Гатузо не обезбеди пласман во Лигата на шампионите. Неговото заминување денеска беше пополнето со ангажманот на легендарниот Ѕвонимир Бобан, но само неколку

ПСЖ го најави едно од најголемите засилувања ова лето

ПСЖ го најави едно од најголемите засилувања ова лето

Иако сме навикнати исклучиво со засилувања на големи имиња, ПСЖ овој пат донесе засилување во вид на нов спортски директор. Францускиот клуб денеска најави враќање на поранешниот директор на Милан, Леонардо и Бразилецот на Паркот на Принцевите повторно ќе ја извршува позицијата спортски директор. Антеро Хенрик во петокот ја напушти позицијата, а клубот

ПСЖ најави едно од најголемите засилувања ова лето

ПСЖ најави едно од најголемите засилувања ова лето

Иако сме навикнати исклучиво на пристигнувањето на големите играчи, ПСЖ овој пат оствари добивка во форма на нов спортски директор. Францускиот клуб денес го објави враќањето на поранешниот менаџер на Милан, Леонард, а бразилецот повторно ќе ја изведува работата на спортскиот директор. Антеро Хенрике ја напуштил оваа позиција во петокот, а клубот веднаш

Леонардо повторно е спортски директор на ПСЖ

Леонардо повторно е спортски директор на ПСЖ

Леонардо си замина од редовите на Милан по само една сезона, откако тимот не успеа да се пласира во Лигата на шампионите и реши да се врати во ПСЖ на истата позиција - спортски директор. Бразилецот истата функција ја избршуваше од 2011 до 2013 година, кога во Париз успеа да доведе играчи како Златан Ибрахимовиќ, Тијаго Силва и Маркињос. Леонардо доаѓа

Од Милан на истото работно место со кам-бек во ПСЖ – Тој е нов спорски директор!

Од Милан на истото работно место со кам-бек во ПСЖ – Тој е нов спорски директор!

Бразилецот Леонардо, повторно ќе ја извршува истата функција во ПСЖ, откако замина од Милан. Веста ја потврди парискиот клуб кој овој пат наместо фудбалери како засилување за следната сезона го најави новиот спортски директор Леонардо, кој ќе го замени Антеро Енрике кој ја напушти функцијата. Бразилецот се води како многу успешен спортски директор,