притисни ентер »

Долга пауза му претстои на Дурент, но интересот за него не згаснува
Долга пауза му претстои на Дурент, но интересот за него не згаснува

Долга пауза му претстои на Дурент, но интересот за него не згаснува

Кевин Дурент пропушти девет натпревари за Голден Стејт, се врати во петтата пресметка од финалната серија против Торонто, но по само 11 минути игра се здоби со нова тешка повреда на ахиловата тетива. По извршената успешна операција, Дурент се огласи на социјалните мрежи дека е подготвен за тешкото патување кое му претстои со верба во неговите тимски

Долга пауза му претстои на Дурент, но интересот за него не згаснува

Долга пауза му претстои на Дурент, но интересот за него не згаснува

Кевин Дурент пропушти девет натпревари за Голден Стејт, се врати во петтата пресметка од финалната серија против Торонто, но по само 11 минути игра се здоби со нова тешка повреда на ахиловата тетива. По извршената успешна операција, Дурент се огласи на социјалните мрежи дека е подготвен за тешкото патување кое му претстои со верба во неговите тимски

И покрај страшната повреда, три клуба му нудат целосен договор на Дурент за следната сезона

И покрај страшната повреда, три клуба му нудат целосен договор на Дурент за следната сезона

Кевин Дурент заработи тешка повреда на ахиловата тетива, само 11 минути по неговото враќање на терените во петтиот финален натпревар од НБА Лигата против Торонто Репторс. Одличниот кошаркар беше опериран и вчера испрати фотографија од болничкиот кревет со која ги извести фановите дека операцијата поминала успешно. 30 годишниот Дурент по крајот на оваа

Баркли посочи со прст кон виновникот за повредата на Кеј-Ди

Баркли посочи со прст кон виновникот за повредата на Кеј-Ди

Легендарниот кошаркар од минатото, Чарлс Баркли, зборуваше за повредата на Кевин Дурент во финалето и го најде виновникот за таа повреда. Дурент се врати на теренот по еден месец пауза, но успеа да одигра само 12 минути, по кои повторно се повреди и го напушти теренот. Баркли во емисијата „Get Up“, јасно посочи дека како главни виновници за повредата