притисни ентер »

Модна комбинација за опуштените денови на работа
Модна комбинација за опуштените денови на работа

Модна комбинација за опуштените денови на работа

Денеска е последниот работен ден во неделата и потоа не очекува продолжен викенд. Самата таа помисла ни прави да се чуствуваме опуштено и порелаксирани на работното место. Токму оваа работа е тесно поврзана со стилот на облекување, па најчесто секој од нас се носи онака како што се чуствува тој ден. Поради тоа денеска ќе ви предложиме една модна комбинација

Како едни панталони да ги носите секој ден на различен начин?

Како едни панталони да ги носите секој ден на различен начин?

Успешниот и модерен маж знае во што изгледа добро и се држи до тоа. Секој од нас по неколку модни парчиња кои што ни стојат најдобро и најубаво се чуствуваме во нив. Сепак, сите некогаш се водиме по тоа да не носиме иста гардероба секој ден. Ако правилно комбинираме едно парче на различни начини, нема причина зошто да го менувате. Едно од тие парчиња

Тренд аларм: Летен стајлинг со кој ќе ги победиме високите температури

Тренд аларм: Летен стајлинг со кој ќе ги победиме високите температури

Иако ултра високите температури дојдоа одеднаш, толку многу нѝ недостасуваше летото што некако и не нѝ пречат. Единствено на што морате да внимавате е да одберете летни парчиња во кои ќе се чувствувате удобно и кои се направени од лесен материјал. Денеска ви предлагаме една таква стилска комбинација составена од две парчиња во прекрасна црвена боја

Среда во маслинести панталони и маичка со откриени рамена

Среда во маслинести панталони и маичка со откриени рамена

Најсреќниот ден од неделата е полн сонце и прекрасни температури, што значи супер летна комбинација во која ќе уживаме. Денеска носиме широки панталони со висок струк во маслинеста нијанса и ги комбинираме со бела кошулка со карнери и откриени рамена. Истата е неверојатен хит ова лето, а ја обожаваме бидејќи можеме да ја носиме на бројни пригоди и

Вторник во целосно бела комбинација

Вторник во целосно бела комбинација

Вториот ден од работната недела го дочекавме со прекрасно сонце и супер температури, па тоа веднаш значи комбинација на шармантни бели парчиња. Носиме широки бели панталони со висок струк и ги комбинираме со нежна бела кошулка без ракави. На комбинацијата додадете ѝ крем сандали на висока потпетица како едни од нашите омилени во летната сезона. Мини