притисни ентер »

Меланија Трамп ги засени гостите кај кралицата Елизабета
Меланија Трамп ги засени гостите кај кралицата Елизабета

Меланија Трамп ги засени гостите кај кралицата Елизабета

Меланија Трамп е дефинитивно најголема поп-ѕвезда во светот на политиката. Се чини дека секој нејзин чекор ќе ја подели јавноста во остра полемика, а едно нешто е сигурно –  луѓето не можат да се договорат дали станува збор за голем почит или голем презир. Ова стана јасно уште еднаш по посетата на претседателската двојка на Бакингамската палата, на

Животот во Белата куќа го разниша односот помеѓу Меланија и Иванка Трамп?

Животот во Белата куќа го разниша односот помеѓу Меланија и Иванка Трамп?

Иванка Трамп (лево) и Меланија Меланија и Иванка Трамп несомнено се најважните жени во животот на американскиот претседател Доналд Трамп. Двете се гламурозни и ја следат модата. Двете се паметни и вешти. Тие се еднакво моќни и влијателни особено кога станува збор за односите со американскиот лидер, објавува Си-ен-ен. Но, и покрај одржувањето на блиски

Сите на приемот кај кралицата Елизабета II гледаа во Меланија

Сите на приемот кај кралицата Елизабета II гледаа во Меланија

Кралицата Елизабета, принцот Чарлс и војвотката Камила ги поздравија шефовите на држави и нивните сопруги, а вниманието на сите фотографи и присутните веднаш го привлече Меланија Трамп, која пристигна на забавата кај кралицата во необична модна комбинација. Меланија носеше виолетов фустан што ѕиркаше од под светло жолтата наметка и сето тоа го запечати

Меланија Трамп засени со креација од 5000 евра

Меланија Трамп засени со креација од 5000 евра

За британската зима Меланија Трамп избра впечатлива жолто-розова комбинација: капут во вид на наметка со розови детали со потпис на Валентино Американскиот пар пристигна во Лондон по повод 70-тиот самит на НАТО. Во лондонската палата Кларенс Хаус, Доналд и Меланија Трамп вчера попадне испија чај со принцот Чарлс и неговата сопруга Камила. По средбата,

Во фокус блискоста меѓу Макрон и Меланија во Лондон – со Трамп е во „војна“, а неа не ја испушташе

Во фокус блискоста меѓу Макрон и Меланија во Лондон – со Трамп е во „војна“, а неа не ја испушташе

Вчера во Лондон започна НАТО самитот, па светските лидери и нивните сопружници се собраа во главниот град на Британија. Американскиот претседател Доналд Трамп пристигна заедно со Меланија Трамп, а првата дама на САД повторно беше во центарот на вниманието, како поради нејзината комбинација на фустани, така и поради блискоста со францускиот лидер Емануел

Меланија Трамп ги засени гостите на забавата на кралицата Елизабета

Меланија Трамп ги засени гостите на забавата на кралицата Елизабета

Меланија Трамп е дефинитивно најголема поп ѕвезда во светот на политиката. Се чини дека секој нејзин чекор ќе ја подели јавноста во остра полемика, а едно нешто е сигурно –  луѓето не можат да се договорат дали станува збор за голем почит или голем презир. Ова стана јасно уште еднаш по посетата на претседателската двојка на Бакингамската палата, на

Добредојде за Македонија како 30 членка на НАТО во завршната декларација на самитот

Добредојде за Македонија како 30 членка на НАТО во завршната декларација на самитот

Останува уште ратификацијата на протоколот од страна на Шпанија за на крај тоа да го стори и македонското Собрание. Вчера Заев со неговата сопруга Зорица беа гости и на вечерата што ја приреди премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон, во неговата резиденција во центарот на Лондон. Синоќа тој присуствуваше  и на прием кај кралицата Елизабета втора

Макрон ја зграпчи за рака Меланија, а со Трамп е во „војна“

Макрон ја зграпчи за рака Меланија, а со Трамп е во „војна“

И додека Трамп и Макрон деновиве немаат многу убави зборови за еден за друг, Меланија одлучила да биде „врската“ помеѓу двајцата лидери. Во Лондон започна самитот на НАТО, а светските лидери и нивните сопружници се собраа во главниот град на Британија. Американскиот претседател Доналд Трамп пристигна заедно со Меланија Трамп, а првата дама на Америка

Во фокус блискоста меѓу Макрон и Меланија во Лондон – со Трамп е во „војна“, а неа не ја испушташе

Во фокус блискоста меѓу Макрон и Меланија во Лондон – со Трамп е во „војна“, а неа не ја испушташе

Вчера во Лондон започна НАТО самитот, па светските лидери и нивните сопружници се собраа во главниот град на Британија. Американскиот претседател Доналд Трамп пристигна заедно со Меланија Трамп, а првата дама на САД повторно беше во центарот на вниманието, како поради нејзината комбинација на фустани, така и поради блискоста со францускиот лидер Емануел

Макрон е во „војна“ со Трамп, ама тука е Меланија да ги зближи

Макрон е во „војна“ со Трамп, ама тука е Меланија да ги зближи

Во Лондон почна НАТО самитот, па светските лидери и нивните сопружници се собраа во главниот град на Британија. Американскиот претседател Доналд Трамп пристигна заедно со Меланија Трамп, а првата дама на САД повторно беше во центарот на вниманието, како поради нејзината комбинација на фустани, така и поради блискоста со францускиот лидер Емануел Макрон