притисни ентер »

Aх, каква салата!
Aх, каква салата!

Aх, каква салата!

Кога станува збор за салати, најинвентивни се оние за кои салатите се всушност главен оброк Што сѐ имаме тука? Марула, рукола, виолетова зелка, карамелизирани оревчиња, суво грозје, калинка, маслиново масло и биено сирење…По желба можете да додадете и малку оцет од диви јаболчиња. Сите најубави бои и витамини во само една порција.