притисни ентер »

Нант официјално потврди: Кире Лазаров ќе игра уште една година
Нант официјално потврди: Кире Лазаров ќе игра уште една година

Нант официјално потврди: Кире Лазаров ќе игра уште една година

Францускиот прволигаш Нант и официјално го објави составот на играчкиот кадар за наредната сезона, во која тренерот Ентрериос повторно ќе смета на Кире Лазаров. Македонскиот „бомбардер“ најавуваше дека оваа сезона ќе му биде последна во кариерата, но во меѓувреме го промени ставот, договарајќи ги условите за нова едногодишна соработка. Договорот беше

Нант официјално потврди: Кире Лазаров ќе игра уште една година

Нант официјално потврди: Кире Лазаров ќе игра уште една година

Францускиот прволигаш Нант и официјално го објави составот на играчкиот кадар за наредната сезона, во која тренерот Ентрериос повторно ќе смета на Кире Лазаров. Македонскиот „бомбардер“ најавуваше дека оваа сезона ќе му биде последна во кариерата, но во меѓувреме го промени ставот, договарајќи ги условите за нова едногодишна соработка. Договорот беше

Како ќе изгледа новиот Нант: Лазаров и Ривера остануваат

Како ќе изгледа новиот Нант: Лазаров и Ривера остануваат

Неколку дена по завршувањето на Фајнал фор тунрирот во Келн на кој учествуваше по втор пат, Нант ги отвори сите карти за следната сезона. Се што во позадината на Ковид сезоната и натпреварувањето на неколку фронтови го работеше Нант околу составувањето на тимот за следната сезона, беше сумирано денеска. Кирил Лазаров останува уште една сезона, тоа