притисни ентер »

Претпладне сончево, попладне дожд и ветер
Претпладне сончево, попладне дожд и ветер

Претпладне сончево, попладне дожд и ветер

Во земјава ќе преовладува претпладне сончево време со мала до умерена облачност, a од пладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со изолирана појава на град. Минималните температури ќе бидат во интервал од осум до 15, а максималните ќе достигнат од 20 до 27

Претпладне сончево, попладне дожд и ветер

Претпладне сончево, попладне дожд и ветер

Во земјава ќе преовладува претпладне сончево време со мала до умерена облачност, a од пладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со изолирана појава на град. Минималните температури ќе бидат во интервал од осум до 15, а максималните ќе достигнат од 20 до 27

Времето денеска: Претпладне сончево, попладне со дожд и ветер

Времето денеска: Претпладне сончево, попладне со дожд и ветер

И во деновите од викендот, според информациите од УХМР, ќе нема промена на времето. Утре времето ќе биде претпладне со умерена облачност, а од пладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а од пладне се очекува да биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен

По утринското сонце ќе следи локален пороен дожд, грмежи, ветер…

По утринското сонце ќе следи локален пороен дожд, грмежи, ветер…

Претпладне сончево со мала до умерена облачност, од пладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со изолирана појава на град. Утринската температура ќе се движиод 7 до 15 а дневната од 17 до 27 степени. Во Скопје претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне

Претпладне сончево, попладне дожд и ветер

Претпладне сончево, попладне дожд и ветер

Претпладне сончево, попладне дожд и ветер Во земјава ќе преовладува претпладне сончево време со мала до умерена облачност, a од пладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со изолирана појава на град. Минималните температури ќе бидат во интервал од осум до 15,

Претпладне сончево, попладне дожд

Претпладне сончево, попладне дожд

реклама Претпладне сончево со мала до умерена облачност, од пладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со изолирана појава на град. Минималната температура ќе биде во интервал од 8 до 15, а максималната ќе достигне од 20 до 27 степени. Во Скопје претпладне сончево со

Променливо облачно со повремени врнежи, попладне и приквечер нестабилно

Променливо облачно со повремени врнежи, попладне и приквечер нестабилно

Времето во Македонија во петокот претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, од пладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со изолирана појава на град. Утринските температури се движат 7 до 15, а максималните дневни ќе бидат во соодврено во интервелот меѓу

ГОСТИВАР НЕ БЕШЕ НИШТО: Доаѓа уште поголемо невреме!

ГОСТИВАР НЕ БЕШЕ НИШТО: Доаѓа уште поголемо невреме!

Добивај вести на Viber Македонија во текот на вчерашното попладне беше зафатена од НЕВРЕМЕ, кое особено во Гостиварскиот регион услови и ПОПЛАВИ. Локални поплавувања имаше и на другите места низ Македонија, а градот кој паѓаше во делови од Македонија беше со голема на лешник. До првите денови од месец јуни, нашата територија ќе биде под влијание на

Претпладне сончево, попладне нестабилно и дожд

Претпладне сончево, попладне нестабилно и дожд

Времето денеска п ретпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а од пладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со изолирана појава на град. Во Скопје претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне во делови од котлината ќе биде нестабилно со пороен

И денеска слично време - Делумно со сонце, но и со пороен дожд

И денеска слично време - Делумно со сонце, но и со пороен дожд

Во земјава ќе преовладува претпладне сончево време со мала до умерена облачност, a од пладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со изолирана појава на град. Минималните температури ќе бидат во интервал од осум до 15, а максималните ќе достигнат од 20 до 27