притисни ентер »

Бубамара по 26.пат заштеди на време, не штедеше на насмевки и нѐ потсети кои сме

Бубамара по 26.пат заштеди на време, не штедеше на насмевки и нѐ потсети кои сме

Салата Борис Трајковски вчеравечер уште еднаш ја собра македонската публика и естрада, овој пат за 26-то по ред издание на Златна Бубамара на популарноста. Ранко Петровиќ и екипата се погрижија за уште едно шоу, кое годинава не ги премина фамозните четири часа на траење. На изненадување на присутните изостана очекуваниот домаќин Сашко Коцев, а палката

„Таче подобро да не го запознавме, Мицкоски врти на турбината во МНТ, Бисера се слика за сајто“, аплаузи и смеење на Златна Бубамара

„Таче подобро да не го запознавме, Мицкоски врти на турбината во МНТ, Бисера се слика за сајто“, аплаузи и смеење на Златна Бубамара

Шегите и наградите доминираа и на овогодинешната Златна бубамара на популарноста. Се започна со песната „Еден бакнеж“ од Нина Спирова, продолжи со Тино и Атанас кои ја имаа улогата на водители, а на сцената не се појави актерот Сашко Коцев. Се доделија десетици награди за најпопуларни музичари и најдобри концерти, а почестени беа и доктори, актери,

„Таче подобро да не го запознавме, Мицкоски врти на турбината во МНТ, Бисера се слика за сајто“, аплаузи и смеење на Златна Бубамара

„Таче подобро да не го запознавме, Мицкоски врти на турбината во МНТ, Бисера се слика за сајто“, аплаузи и смеење на Златна Бубамара

Шегите и наградите доминираа и на овогодинешната Златна бубамара на популарноста. Се започна со песната „Еден бакнеж“ од Нина Спирова, продолжи со Тино и Атанас кои ја имаа улогата на водители, а на сцената не се појави актерот Сашко Коцев. Се доделија десетици награди за најпопуларни музичари и најдобри концерти, а почестени беа и доктори, актери,

„Златна бубамара“ без Сашко Коцев

„Златна бубамара“ без Сашко Коцев

26-тото издание на манифестацијата „Златна бубамара“ помина без главниот лик на сцената. По 17 години како домаќин, Сашко Коцев годинава не беше дел од случувањето кои речиси сите го поврзуваат токму со него. Во многуте коментари на социјалните мрежи се вели дека публиката чекала тој да се појави до самиот крај, но од Сашко ни трага, ни глас. Наговите

Македонската песна е наша духовна храна во добро и зло, Петреска и Пупиновски наградени за животно дело на Златна бубамара

Македонската песна е наша духовна храна во добро и зло, Петреска и Пупиновски наградени за животно дело на Златна бубамара

Со овации и долги аплаузи синоќа беа поздравени македонските фолк-легенди Блага Петреска и Ефто Пупиновски на 26. издание на Златна бубамара на популарноста. Фолк-пејачите добија специјални награди за животно дело, а со Хорот „Мирче Ацев“ ја изведоа нивната заедничка песна „Песната може сè“ , а публиката коментираше дека беа ѕвезди на вечерта. „Благодарност

„Таче подобро да не го запознавме, Мицкоски врти на турбината во МНТ, Бисера се слика за сајто“, аплаузи и смеење на Златна Бубамара

„Таче подобро да не го запознавме, Мицкоски врти на турбината во МНТ, Бисера се слика за сајто“, аплаузи и смеење на Златна Бубамара

Шегите и наградите доминираа и на овогодинешната Златна бубамара на популарноста. Се започна со песната „Еден бакнеж“ од Нина Спирова, продолжи со Тино и Атанас кои ја имаа улогата на водители, а на сцената не се појави актерот Сашко Коцев. Се доделија десетици награди за најпопуларни музичари и најдобри концерти, а почестени беа и доктори, актери,

Во поплавениот МНТ нема ајкула, туку Сашко Коцев плива грбно, а министерката сака да се фотографира со перката: помина уште една „Златна бубамара“

Во поплавениот МНТ нема ајкула, туку Сашко Коцев плива грбно, а министерката сака да се фотографира со перката: помина уште една „Златна бубамара“

Со мотото „Да ги наполниме батериите на евтина струја“, вчера се одржа 26. „Златна бубамара на популарноста“. И ова беше доволна причина повторно да се соберат на едно место познатите имиња, уметници, спортисти, музичари. „Бубамара“ првпат беше без Сашко Коцев. Иако недостигаше и тој како заштитен знак на приредбата, но и неговата смисла за хумор,