притисни ентер »

Мунир може да направи деби за Севиља без ниту еден тренинг
Мунир може да направи деби за Севиља без ниту еден тренинг

Мунир може да направи деби за Севиља без ниту еден тренинг

Новата аквизиција на Севиља, Мунир Ел Хадади официјално позираше со дрес на „Рамон Санчез Писхуан“. 23-годишниот фудбалер беше привлечен од Барселона за трансферна сума од околу 1 милион евра и потпиша договор со „бело-црвените“ до летото 2023 година. Шпанецот со марокански корени објави емоционална порака на Twitter, за збогување со Барса и навивачите

Мунир си отиде, Барса се најде во проблеми

Мунир си отиде, Барса се најде во проблеми

Заминувањето на Мунид Ел Хадади во Севиља ја остави Барселона без соодветна замена за Луис Суарес на позицијата централен напаѓач. Дембеле и Кутињо не се тоа иако и двајцата знаат да даваат голови, исто како и најдобриот фудбалер на сите времиња Лионел Меси. Поради тоа Ернесто Валверде побарал од управата да му биде донесен напаѓач во јануарскиот преоден

Барселона експресно најде замена за Мунир

Барселона експресно најде замена за Мунир

Барселона потврди дека Мунир Ел Хадади повеќе не е играч на овој тим, јасно наведувајќи дека ќе мора да бара нов напаѓач. Мунир не беше задоволен од минутажата добиена во Барса па се одлучи да го напушти клубот. Но, според пишувањата на шпанските медиуми, каталонскиот тим експресно пронајде замена за Мунир, кој треба да биде како опција на резервната

Мунир и официјално е ново засилување за Севиља

Мунир и официјално е ново засилување за Севиља

За сума од само 1 милион евра, младиот Ел Хадади се сели од Каталонија во Андалузија. Севиља продолжува да се засилува во зимскиот преоден рок. Последните информации велат дека во составот од Андалузија пристигнува и фудбалерот на Барселона, Мунир Ел Хадади. Договорот на играчот ќе биде за период од три и пол години, а износот на трансферот е само

Мунир замина, Барса пред ангажман на искусен голгетер од Премиер лигата!

Мунир замина, Барса пред ангажман на искусен голгетер од Премиер лигата!

Барселона вчера потврди дека Мунир Ел Хадади повеќе не е нивни играч, па јасно е дека каталонскиот клуб ќе побара напаѓач кој би имал улога на резерва во овој преоден рок. Мунир не беше задоволен со минутажата на „Камп Ноу“ и одлучи да го напушти клубот во кој израсна. Ова е одреден проблем за Барселона бидејќи Луис Суарез во овој момент е единствениот

ОФИЦИЈАЛНО: Барса го позајми Мунир во Севиља до крајот на сезоната

ОФИЦИЈАЛНО: Барса го позајми Мунир во Севиља до крајот на сезоната

Севиља и Барселона го завршија трансферот на Мунир Ел Хадади, откако вечерва во Каталонија беше договорена позајмица на 23-годишниот напаѓач кој не добива шанса кај Ернесто Валверде. Преминот до крајот на сезоната, Севиља ќе ја чини нешто повеќе од еден милион евра, но без задолжително право на откуп. Сезонава во сите три натпреварувања, Мунир одигра

Барселона го позајми својот голгетер на лутиот ривал

Барселона го позајми својот голгетер на лутиот ривал

За оваа позајмица тимот од Каталонија ќе земе нешто повеќе од еден милион евра. Инаку, Севилја сезонава е еден од најсериозните конкуренти на Барселона кога во прашање е шампионската титула во Ла Лига. Мунир беше сензација во 2014 година кога дебитираше во првиот тим на Барса, а потоа и во шпанската репрезентација, но не успеа да се развие како што

Барселона го позајми својот голгетер на лутиот ривал

Барселона го позајми својот голгетер на лутиот ривал

Фудбалерот на Барселона, Мунир Ел Хадади, повторно си замина од „Ноу Камп“, овој пат на позајмица во редовите на Севилја до крајот на сезоната. За оваа позајмица тимот од Каталонија ќе земе нешто повеќе од еден милион евра. Инаку, Севилја сезонава е еден од најсериозните конкуренти на Барселона кога во прашање е шампионската титула во Ла Лига. Мунир

Севилја го потврди доаѓањето на Мунир

Севилја го потврди доаѓањето на Мунир

Севилја го потврди договорот со шпанските шампиони Барселона за потпис на напаѓачот Мунир Ел Хадади во петокот. На 23-годишниот шпански интернационалец договорот му завршуваше на крајот на сезоната, и на крајот тој заминува во Андалузија за само 1 милион евра. Мунир имаше 12 гола во 56 настапи за Барселона откако влезе во првиот тим под Луис Енрике

Крај на маките: Барса го продаде играчот што го спаси Реал од „петарда“ на Бернабе

Крај на маките: Барса го продаде играчот што го спаси Реал од „петарда“ на Бернабе

Еден од позајмуваните фудбалери на Барселона последните години, Мунир Ел Хадади конечно си замина од Камп Ноу. За нешто повеќе од еден милион евра, тој е продаден на Севиља која сезонава е еден од конкурентите за шампионската титула во Ла Лига. Мунир беше сензација во 2014 година кога дебитираше во првиот тим на Барса, а потоа и во шпанската репрезентација,