притисни ентер »

Дончиќ во стилот на Харден - го „кутна“ противникот на под со една финта
Дончиќ во стилот на Харден - го „кутна“ противникот на под со една финта

Дончиќ во стилот на Харден - го „кутна“ противникот на под со една финта

За талентот на Лука Дончиќ зборува цела американска јавност која не очекуваше дека младиот кошаркар по само три месеци така лесно ќе се адаптира во НБА лигата. И не само што веднаш се вклопи во стилот на игра во најсилната лига во светот, туку и започна да доминира на начин на кој што во своите дебитантски сезони тоа го правеа Леброн Џејмс и Кевин