притисни ентер »

Ватерполо рекорд! Унгарија-Јужна Кореја 64:0!
Ватерполо рекорд! Унгарија-Јужна Кореја 64:0!

Ватерполо рекорд! Унгарија-Јужна Кореја 64:0!

Домаќините Јужна Кореја доживеаја бламажа во своето деби на Светското првенство во ватерполо, откако женската репрезентација доживеа историски 64:0 пораз од Унгарија. Корејките беа апсолутно уништени во секој сегмент од играта, а безмилосните Унгарки постигнаа 34 гола во првото и 30 во второто полувреме во мечот во Гвангџу. Ова е рекорден резултат

Ватерполо рекорд! Унгарија-Јужна Кореја 64:0!

Ватерполо рекорд! Унгарија-Јужна Кореја 64:0!

Домаќините Јужна Кореја доживеаја бламажа во своето деби на Светското првенство во ватерполо, откако женската репрезентација доживеа историски 64:0 пораз од Унгарија. Корејките беа апсолутно уништени во секој сегмент од играта, а безмилосните Унгарки постигнаа 34 гола во првото и 30 во второто полувреме во мечот во Гвангџу. Ова е рекорден резултат