притисни ентер »

Вардар 1961 во обид да ја прекине негативната серија на порази во ЛШ
Вардар 1961 во обид да ја прекине негативната серија на порази во ЛШ

Вардар 1961 во обид да ја прекине негативната серија на порази во ЛШ

Вардар 1961 во обид да ја прекине негативната серија на порази во ЛШ Ф.К. Пред 53 секунди Вардар против Пик Сегед бара нови бодови во ЛШ/фото: Слободен печат/Драган Митрески Денеска (20.45 часот) Вардар 1961 ќе игра нов натпревар во Лигата на шампионите, во СЦ „Јане Сандански“ ќе гостува екипата на Пик Сегед, противник кој триумфираше во минатото коло

Во каков состав ќе настапи Вардар 1961 на последниот домашен меч во ЛШ годинава?

Во каков состав ќе настапи Вардар 1961 на последниот домашен меч во ЛШ годинава?

Македонскиот првак вечерва (20:45 часот) во СЦ „Јане Сандански“ го пречекува Пик Сегед во рамките на осмото коло во Лигата на шампиони. Вардар 1961 влезе во црна низа, во последните четири меча запиша исто толку порази, последниот токму од унгарскиот првак. За да работите бидат уште потешки, предводникот Веселин Вујовиќ имаше тешка недела, откри дека

Во каков состав ќе настапи Вардар 1961 на последниот домашен меч во ЛШ годинава?

Во каков состав ќе настапи Вардар 1961 на последниот домашен меч во ЛШ годинава?

Македонскиот првак вечерва (20:45 часот) во СЦ „Јане Сандански“ го пречекува Пик Сегед во рамките на осмото коло во Лигата на шампиони. Вардар 1961 влезе во црна низа, во последните четири меча запиша исто толку порази, последниот токму од унгарскиот првак. За да работите бидат уште потешки, предводникот Веселин Вујовиќ имаше тешка недела, откри дека

Унгарските навивачи на pивалот на Вардар со парола за македонски за трагедијата во Бугарија

Унгарските навивачи на pивалот на Вардар со парола за македонски за трагедијата во Бугарија

Во пресрет на дуелот од Лига на шампиони против Вардар кој се игра во четврток со почеток од 20:45, унгарските навивачи направија убав гест пред салата Јане Сандански.

За мои критериуми недозволиво е да имаме пет порази во низа

За мои критериуми недозволиво е да имаме пет порази во низа

Макеоднскиот ракометен шампион Вардар, што побрзо треба да најде излез од резултатската криза во Лигата на шампионите. „Црвено – црните“ шанса за вакво нешто ќе имаат вечерва (20.45) во СЦ „Јане Сандански“, во 8. коло против унгарскиот шампион ПИК Сегед, од кого загубија минатата недела на гостински терен. Сепак, тоа нема да биде лесно, бидејќи тренерот

Во каков состав ќе настапи Вардар 1961 на последниот домашен меч во ЛШ годинава?

Во каков состав ќе настапи Вардар 1961 на последниот домашен меч во ЛШ годинава?

Македонскиот првак вечерва (20:45 часот) во СЦ „Јане Сандански“ го пречекува Пик Сегед во рамките на осмото коло во Лигата на шампиони. Вардар 1961 влезе во црна низа, во последните четири меча запиша исто толку порази, последниот токму од унгарскиот првак. За да работите бидат уште потешки, предводникот Веселин Вујовиќ имаше тешка недела, откри дека

Секоја чест: Навивачите на Пик Сегед со сочуства до семејствата на загинатите

Секоја чест: Навивачите на Пик Сегед со сочуства до семејствата на загинатите

Вардар вечерва игра натпревар во Лигата на шампионите против Пик Сегед. Неколкумина навивачи на унгарскиот тим пристигнаа во Скопје да го бодрат својот тим. Тие пред салата истакнаа транспарент со поддршка на семејствата на жртвите во автобуската несреќа во Бугарија. Сочуства до семејствата на загинатите. Нека почиваат во мир.

Навивачите на Пик Сегед изразија сочуство до семејствата на загинатите во Бугарија

Навивачите на Пик Сегед изразија сочуство до семејствата на загинатите во Бугарија

Голема трагедија ја потресе Македонија откако во Бугарија изгоре автобус со македонски државјани при што дури 46 лица го загубија животот, а пред натпреварот меѓу Вардар и Пик Сегед, гостинските навивачи истакнаа парола пред салата „Јане Сандански“ и изразија сочуство до семејствата на загинатите. Навивачите на Пик Сегед истакнаа парола на која имаше

Бодо: Вардар има незгоден стил на игра, нема да биде лесно во Скопје

Бодо: Вардар има незгоден стил на игра, нема да биде лесно во Скопје

Ракометарите на Вардар 1961 ќе играат за одмазда против ПИК Сегед , кој победи на соочувањето пред една недела на домашен терен. Унгарскиот тим гостува во Скопје и ќе биде нов тест за избраниците на Веселин Вујовиќ во Лигата на шампионите. Левиот бек на ПИК, Ричард Бодо, најавува тешко надигрување на вториот меч против вардарци во краток период. „Нема