притисни ентер »

Грнчаров: Парите што ги зема ФК Вардар од Лига Европа отидоа кај ракометниот клуб, сега нека бараат помош таму
Грнчаров: Парите што ги зема ФК Вардар од Лига Европа отидоа кај ракометниот клуб, сега нека бараат помош таму

Грнчаров: Парите што ги зема ФК Вардар од Лига Европа отидоа кај ракометниот клуб, сега нека бараат помош таму

– Поранешниот капитен и столб на одбраната на ФК Вардар, Бобан Грнчаров на својот Фејсбук профил напиша статус во кој вели дека парите кои „црвено-црните“ ги заработиле со историскиот пласман во Лига Европа есента 2017 наместо да завршат во клупската каса, завршиле кај ракометниот клуб. – Многу ми е смешно кога гледам коментари Град Скопје да помогне

Грнчаров: Самсоненко е виновен за она што се случува во Вардар

Грнчаров: Самсоненко е виновен за она што се случува во Вардар

Најторфејниот македонски фудбалски клуб Вардар се наоѓа во тешка ситуација откако Сергеј Самсоненко реши клубот да му го врати на град Скопје. Рускиот бизнисмен фудбалскиот клуб го презеде пред шест години. На оваа тема, синоќа гостувајќи на телевизијата „ТВ 21“, говореше градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов. „Она што ние го знаеме е дека Вардар

Грнчаров: Парите што ги зема ФК Вардар отидоа кај ракометниот клуб, сега нека бараат помош таму

Грнчаров: Парите што ги зема ФК Вардар отидоа кај ракометниот клуб, сега нека бараат помош таму

Поранешниот капитен и столб на одбраната на ФК Вардар, Бобан Грнчаров на својот Фејсбук профил напиша статус во кој вели дека парите кои „црвено-црните“ ги заработиле со историскиот пласман во Лига Европа есента 2017 наместо да завршат во клупската каса, завршиле кај РК Вардар. – Многу ми е смешно кога гледам коментари Град Скопје да помогне на ФК

Грнчаров: Самсоненко е виновен за она што се случува во Вардар

Грнчаров: Самсоненко е виновен за она што се случува во Вардар

Најторфејниот македонски фудбалски клуб Вардар се наоѓа во тешка ситуација откако Сергеј Самсоненко реши клубот да му го врати на град Скопје. Рускиот бизнисмен фудбалскиот клуб го презеде пред шест години. На оваа тема, синоќа гостувајќи на телевизијата „ТВ 21“, говореше градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов. „Она што ние го знаеме е дека Вардар

За Грнчаров само еден човек е виновен за ситуацијата на Вардар: Смешно е што сега бараат помош од Град Скопје

За Грнчаров само еден човек е виновен за ситуацијата на Вардар: Смешно е што сега бараат помош од Град Скопје

Поранешниот стопер на Вардар, Бобан Грнчаров се огласи на социјалните мрежи за ситуацијата во која се наоѓа Вардар. За Грнчаров смешно е тоа што клубот сега бара помош од Град Скопје. За него не е логично клубот да бара помош сега кога должи 2 милиони евра и да очекува дека градот ќе го прифати. Потсети и дека клубот не понудил да се поделат приходите

Грнчаров: Парите што ги зема ФК Вардар од Лига Европа отидоа кај ракометниот клуб, сега нека бараат помош таму

Грнчаров: Парите што ги зема ФК Вардар од Лига Европа отидоа кај ракометниот клуб, сега нека бараат помош таму

Поранешниот капитен и столб на одбраната на ФК Вардар, Бобан Грнчаров на својот Фејсбук профил напиша статус во кој вели дека парите кои „црвено-црните“ ги заработиле со историскиот пласман во Лига Европа есента 2017 наместо да завршат во клупската каса, завршиле кај ракометниот клуб. – Многу ми е смешно кога гледам коментари Град Скопје да помогне

Грнчаров: Виновник за ваквата состојба во Вардар е само еден човек

Грнчаров: Виновник за ваквата состојба во Вардар е само еден човек

Фудбалскиот клуб Вардар е во нок-даун. Газдата Сергеј Самсоненко најави дека ќе го врати клубот на Град Скопје, но од таму му возвратија дека ќе ја преземат грижата за скопската и македонска гордост ако ги расчисти долговите кои неофицијално се околу два милиони евра. На ова меѓу другите реагираше донеодамнешниот капитен на Вардар, Бобан Грнчаров со

Грнчаров: Само еден човек е виновен за ова што му се случува на Вардар

Грнчаров: Само еден човек е виновен за ова што му се случува на Вардар

И додека трае целата незвесност околу Вардар за тоа како клубот ќе функционира во иднина или она што е најважно во моментов дали ќе добие европската лиценца, поранешниот стопер на клубот Бобан Грнчаров го обвини Сергеј Самсоненско за тоа што сега се случува „црвено-црните“. Според Грне е смешно Вардар да бара пари, помош од Град Скопје, односно проблемот

Грнчаров: Парите што ги зема ФК Вардар од Лига Европа отидоа кај ракометниот клуб, сега нека бараат помош таму

Грнчаров: Парите што ги зема ФК Вардар од Лига Европа отидоа кај ракометниот клуб, сега нека бараат помош таму

Скопје, 22 мај 2020 (МИА) – Поранешниот капитен и столб на одбраната на ФК Вардар, Бобан Грнчаров на својот Фејсбук профил напиша статус во кој вели дека парите кои „црвено-црните“ ги заработиле со историскиот пласман во Лига Европа есента 2017 наместо да завршат во клупската каса, завршиле кај ракометниот клуб. – Многу ми е смешно кога гледам коментари

Грнчаров: Парите од ЛЕ отидоа во РК Вардар, сега таму нека бараат помош наместо од Град Скопје

Грнчаров: Парите од ЛЕ отидоа во РК Вардар, сега таму нека бараат помош наместо од Град Скопје

Откако градоначалникот Шилегов најави дека Град Скопје нема да го плаќа долгот на Вардар, се огласи поранешниот капитен Бобан Грнчаров кој обвини дека парите на фудбалскиот клуб завршиле во ракометниот. Грнчаров против Реал Сосиедад; фото: ФК Вардар Скопје Град Скопје нема да го воскреснува Вардар. Со тоа се согласува и Бобан Грнчаров, сега во пензија,