притисни ентер »

Пукање во хотел во Приштина: Една жртва, двајца повредени
Пукање во хотел во Приштина: Една жртва, двајца повредени

Пукање во хотел во Приштина: Една жртва, двајца повредени

Едно лице загина, а две други се повредени во хотел во приштинска населба, пренесуваат косовските медиуми. Според портпаролката на косовската полиција за регионот на Приштина, Фљора Ахмети, денеска околу 13 часот и 20 минути полицијата добила информација за пукање во хотел во населбата Арберија во Приштина. На местото веднаш пристигнале полициски единици

Пукање во хотел во Приштина - едно лице загина, а две се повредени

Пукање во хотел во Приштина - едно лице загина, а две се повредени

Eдно лице загина, а две се повредени во хотел во Приштина, пренесува „Газета експрес“. Според портпаролката на косовската полиција за регионот на Приштина, Фљора Ахмети, денеска околу 13 часот и 20 минути полицијата добила информација за пукање во хотел во населбата Арберија во Приштина. На местото веднаш пристигнале полициски единици и медицинска

Едно лице загина, а две се повредени во престрелка во хотел во Приштина

Едно лице загина, а две се повредени во престрелка во хотел во Приштина

Во моментов полициски истражители во координација со државниот обвинител работат на расветлување на сите околности поврзани со овој настан, информираат од полицијата Едно лице го загуби животот додека други две се повредени во престрелка што се случи денеска во хотел во населбата Арберија во Приштина. Портпаролката на косовската полиција за регионот

Пукање во хотел во Приштина, има мртви и повредени

Пукање во хотел во Приштина, има мртви и повредени

Eдно лице загина, а две се повредени во хотел во Приштина, пренесува „Газета експрес“. Според портпаролката на косовската полиција за регионот на Приштина, Фљора Ахмети, денеска околу 13 часот и 20 минути полицијата добила информација за пукање во хотел во населбата Арберија во Приштина. На местото веднаш пристигнале полициски единици и медицинска

ПРЕСТРЕЛКА ВО ХОТЕЛ ВО ПРИШТИНА: Има жртва и ранети

ПРЕСТРЕЛКА ВО ХОТЕЛ ВО ПРИШТИНА: Има жртва и ранети

Добивај вести на Viber Во пукање во хотел во Приштина, едно лице загина, а двајца се ранети. Портпаролката на косовската полиција за регионот на Приштина, Фљора Ахмети, соопшти денеска околу 13 часот и 20 минути полицијата добила пријава за пукање во населбата Арберија во Приштина, во хотел. Едно лице починало на лице место. Полицијата го истражува

Престрелка во хотел во Приштина, едно лице убиено

Престрелка во хотел во Приштина, едно лице убиено

Едно лице е убиено во денешната престрелка во хотел во Приштина, додека две повредени се испратени на лекување, изјави портпаролот на полицијата за регионот на Приштина, Флор Ахмети. Според неа, смртта констатирала лекарска екипа на лице место. – Денеска околу 13 часот и 20 минути полицијата добила информација за пукање во хотел во населбата Драгодан

Пукање во хотел во Приштина, едно лице убиено

Пукање во хотел во Приштина, едно лице убиено

Едно лице е убиено во денешната престрелка во хотел во Приштина, додека две повредени се испратени на лекување, изјави портпаролот на полицијата за регионот на Приштина, Флор Ахмети. Според неа, смртта констатирала лекарска екипа на лице место. – Денеска околу 13 часот и 20 минути полицијата добила информација за пукање во хотел во населбата Драгодан