притисни ентер »

Не знаеше што го снајде: Јокиќ му одржа кошаркарска лекција на најдобриот дефанзивец во НБА лигата
Не знаеше што го снајде: Јокиќ му одржа кошаркарска лекција на најдобриот дефанзивец во НБА лигата

Не знаеше што го снајде: Јокиќ му одржа кошаркарска лекција на најдобриот дефанзивец во НБА лигата

Никола Јокиќ доби доста критики во периодот кога Минесота поведе со 2:0 во полуфиналната серија на Западот, но два дена подоцна ја доби МВП наградата за најдобар играч во регуларниот дел од сезоната и тоа очигледно го натера да одговори на најдобар можен начин. И покрај тоа што актуелниот шампион беше пред голем предизвик со два меча на гостински терен,

Јокиќ го маѓепса и Едвардс: Можам само да се смеам, ништо друго

Јокиќ го маѓепса и Едвардс: Можам само да се смеам, ништо друго

Денвер на крилја на фантастичниот Никола Јокиќ и неговиот нов дабл-дабл учиник од 40 поени и 13 скокови успеа да направи целосен пресврт во полуфиналната серија од Западната конференција против Минесота со триумф и во третиот последователен натпревар. Најдобриот кошаркар на Минесота, Ентони Едвардс по натпреварот одново не ги штедеше зборовите говорејќи

Јокиќ му одржа лекција на Гобер, па порача: Јас сум чудо на природата

Јокиќ му одржа лекција на Гобер, па порача: Јас сум чудо на природата

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ му донесе нова радост на Денвер нагетс во дуелот против Минесота тимбервулвс (112-97) за водство од 3-2 во серијата. Јокиќ го заврши мечот со 40 поени, 13 асистенции и седум скокови, иако против себе го имаше Руди Гобер. „Имав отворен пат кон кошот. Јас сум чудо на природата. Зошто да не ги покажам и моите атлетски способности

Јокиќ држеше час по кошарка, Гобер не знаеше што го снајде

Јокиќ држеше час по кошарка, Гобер не знаеше што го снајде

Руди Гобер неодамна беше избран за најдобар дефанзивец во НБА-лигата за сезоната 2023/24, но францускиот центар е немоќен во дуелите со Никола Јокиќ во полуфиналето од Западната конференција. Ова беше особено очигледно на синоќешниот меч на кој Јокиќ си поигруваше со Французинот, кој се фрустрираше што никако не може да го запре најдобриот кошаркар

Никола Јокиќ: Јас сум чудо на природата, не сум член на Менса

Никола Јокиќ: Јас сум чудо на природата, не сум член на Менса

EPA-EFE/ERIK S. LESSER Српскиот кошаркарски центар, Никола Јокиќ, одигра уште една брилијантна партија и му донесе победа на Денвер над Минесота со 112:97 за водство од 3-2 во полуфиналето на Западната конференција. Актуелниот шампион во НБА лигата имаше 0-2 од првите натпревари на домашен терен, а потоа врза две победи на гости, за потоа со нов триумф

Јокиќ: Јас сум чудо на природата

Јокиќ: Јас сум чудо на природата

Никола Јокиќ, најдобриот играч на Денвер Нагетс, на шега ги прокоментира атрактивните потези против Минесота во петтиот натпревар од полуфиналната серија на Западот. Нагетс победија на домашен терен со 112:97 и го презедео водството во серијата 3:2. Пред натпреварот, на Јокиќ му беше врачена наградата МВП, трета во неговата кариера. „Тоа беше момент

Јокиќ: Јас сум чудо на природата

Јокиќ: Јас сум чудо на природата

Никола Јокиќ, најдобриот играч на Денвер Нагетс, на шега ги прокоментира атрактивните потези против Минесота во петтиот натпревар од полуфиналната серија на Западот. Нагетс победија на домашен терен со 112:97 и го презедео водството во серијата 3:2. Пред натпреварот, на Јокиќ му беше врачена наградата МВП, трета во неговата кариера. „Тоа беше момент

Јокиќ: Јас сум чудо на природата

Јокиќ: Јас сум чудо на природата

Никола Јокиќ, најдобриот играч на Денвер Нагетс, на шега ги прокоментира атрактивните потези против Минесота во петтиот натпревар од полуфиналната серија на Западот. Нагетс победија на домашен терен со 112:97 и го презедео водството во серијата 3:2. Пред натпреварот, на Јокиќ му беше врачена наградата МВП, трета во неговата кариера. „Тоа беше момент

Јокиќ: Јас сум чудо на природата

Јокиќ: Јас сум чудо на природата

Никола Јокиќ, најдобриот играч на Денвер Нагетс, на шега ги прокоментира атрактивните потези против Минесота во петтиот натпревар од полуфиналната серија на Западот. Нагетс победија на домашен терен со 112:97 и го презедео водството во серијата 3:2. Пред натпреварот, на Јокиќ му беше врачена наградата МВП, трета во неговата кариера. „Тоа беше момент

Јокиќ: Јас сум чудо на природата

Јокиќ: Јас сум чудо на природата

Никола Јокиќ со 40 поени, 13 асистенции и седум скокови без загубена топка беше брилијантен во победата на Денвер со 112-97, и за првпат го доведе во водство својот тим во серијата против Минесота. Пред самиот меч Јокиќ го доби третото МВП признание во НБА, а на прес-конференцијата по мечот искажа колку тоа му значи. „Љубовта од публиката, соиграчите