притисни ентер »

Јовановски: Вардар е фаворит, но ние како на секој меч ќе играме на победа
Јовановски: Вардар е фаворит, но ние како на секој меч ќе играме на победа

Јовановски: Вардар е фаворит, но ние како на секој меч ќе играме на победа

Скопското дерби меѓу Вардар и Македонија Ѓорче Петров ќе означи старт на пролетниот дел од ПМФЛ сезоната. Лидерот ги пречекува „лавовите“ во одлично расположение и важи за голем фаворит за бодовите. Голманот на ѓорчепетровци Марко Јовановски најавува борба и атак на победа против фаворизираниот противник. „На Вардар му ја препуштаме фаворитската улота,