притисни ентер »

Стоилковски: Пендаровски да го избрка Галетановски, шефот на изборниот штаб на СДСМ
Стоилковски: Пендаровски да го избрка Галетановски, шефот на изборниот штаб на СДСМ

Стоилковски: Пендаровски да го избрка Галетановски, шефот на изборниот штаб на СДСМ

ВМРО-ДПМНЕ денеска побара од Стево Пендаровски, кандидатот на СДСМ за претседател, да го избрка од својот тим Ѓорѓи Галетановски, кој е директор на ЗОО, но и шеф на централниот штаб во Скопје, бидејќи наводно на фејсбук ја навредил Гордана Сиљановска Давкова, кандидат за претседател на ВМРО-ДПМНЕ. Како што кажа портпаролот Наум Стоилковски, станува

Галетановски: Не сум ја навредувал Сиљановска лично, не е моја вина што секој ден има нов гаф

Галетановски: Не сум ја навредувал Сиљановска лично, не е моја вина што секој ден има нов гаф

Ѓорѓи Галетановски, шеф на централниот штаб на претседателскиот кандидат од СДСМ Стево Пендаровски, реагира на денешната прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ од каде побараа тој да биде избркан од тимот на Пендаровски, бидејќи на „Фејсбук“ ја навредувал Гордана Сиљановска Давкова, кандидатката за претседател поддржана од опозициската партија. „Јас не сум

Галетановски: Не сум ја навредувал Сиљановска лично, не е моја вина што секој ден има нов гаф

Галетановски: Не сум ја навредувал Сиљановска лично, не е моја вина што секој ден има нов гаф

Ѓорѓи Галетановски, шеф на централниот штаб на претседателскиот кандидат од СДСМ Стево Пендаровски, реагира на денешната прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ од каде побараа тој да биде избркан од тимот на Пендаровски, бидејќи на „Фејсбук“ ја навредувал Гордана Сиљановска Давкова, кандидатката за претседател поддржана од опозициската партија. „Јас не сум

Стоилковски: Oмаловажувања на Силjановска на основ на пол и возраст се дел од недоличните напади од тимот на Пендаровски

Стоилковски: Oмаловажувања на Силjановска на основ на пол и возраст се дел од недоличните напади од тимот на Пендаровски

Навреди, омаловажувања по пол и возраст се само дел од недоличните напади на Стево Пендаровски и неговиот тим упатени директно кон кандидатката за претседател, Гордана Сиљановска Давкова, обвини денеска портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски. „Велат, ‘логички у Бардовци треба да оди’ и тоа е навреда упатена преку социјалната мрежа Фејсбук директно

Галетановски: Не сум ја навредил Силјановска! И не сум шеф на штаб!

Галетановски: Не сум ја навредил Силјановска! И не сум шеф на штаб!

ВМРО-ДПМНЕ бара од Стево Пендаровски, кандидатот на СДСМ за претседател, да го избрка од својот тим Ѓорѓи Галетановски, кој е директор на ЗОО, но и шеф на централниот штаб во Скопје, бидејќи наводно на фејсбук ја навредил Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на ВМРО-ДПМНЕ. Пред партиската коференција, вакво нешто од Пендаровски побараа

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски да го избрка шефот на централниот штаб на СДСМ

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски да го избрка шефот на централниот штаб на СДСМ

ВМРО-ДПМНЕ денеска побара од Стево Пендаровски, кандидатот на СДСМ за претседател, да го избрка од својот тим Ѓорѓи Галетановски, кој е директор на ЗОО, но и шеф на централниот штаб во Скопје, бидејќи наводно на фејсбук ја навредил Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на ВМРО-ДПМНЕ. Како што кажа портпаролот Наум Стоилковски, станува

Галетановски: Не сум ја навредувал Сиљановска лично, не е моја вина што секој ден има нов гаф

Галетановски: Не сум ја навредувал Сиљановска лично, не е моја вина што секој ден има нов гаф

Ѓорѓи Галетановски, шеф на централниот штаб на претседателскиот кандидат од СДСМ Стево Пендаровски, реагира на денешната прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ од каде побараа тој да биде избркан од тимот на Пендаровски, бидејќи на „Фејсбук“ ја навредувал Гордана Сиљановска Давкова, кандидатката за претседател поддржана од опозициската партија. „Јас не сум

Галетановски: Не сум ја навредувал Сиљановска лично, не е моја вина што секој ден има нов гаф

Галетановски: Не сум ја навредувал Сиљановска лично, не е моја вина што секој ден има нов гаф

Ѓорѓи Галетановски, шеф на централниот штаб на претседателскиот кандидат од СДСМ Стево Пендаровски, реагира на денешната прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ од каде побараа тој да биде избркан од тимот на Пендаровски, бидејќи на „Фејсбук“ ја навредувал Гордана Сиљановска Давкова, кандидатката за претседател поддржана од опозициската партија. „Јас не сум

Галетановски од штабот на Пендаровски: Не сум ја навредил Силјановска, но треба повеќе да внимава на гафовите

Галетановски од штабот на Пендаровски: Не сум ја навредил Силјановска, но треба повеќе да внимава на гафовите

46 Споделувања Share Tweet На денешната прес-конференција, ВМРО-ДПМНЕ и портпаролот Наум Стоилковски побараа од тимот на Стево Пендаровски да биде избркан Ѓорѓи Галетановски „Чомбе“, поради јавна навреда кон противкандидатката Гордана Силјановска-Давкова. Имено, Галетановски, кој е одговорен за централниот штаб на Пендаровски во Скопје (а од лани и

Шефот на штабот на Пендаровски во Скопје ја пратил Силјановска во Бардовци

Шефот на штабот на Пендаровски во Скопје ја пратил Силјановска во Бардовци

ВМРО-ДПМНЕ побара од Стево Пендаровски, да го избрка од својот изборен штаб Ѓорѓи Галетановски, кој според опозицијата ја навредил противкандидатката на Пендаровски, Гордана Силјановска. Медиумите пишуваа дека Галетановски дека споделил видео на Фејсбук од Силјановска а во коментар напишал дека таа треба да се лечи во Бардовци. Коментарот наводно подоцна