притисни ентер »

Ливерпул „издоминира“ во Мерсисајд дербито
Ливерпул „издоминира“ во Мерсисајд дербито

Ливерпул „издоминира“ во Мерсисајд дербито

Ливерпул стигна до убедлива 5:2 победа над својот лут градски ривал Евертон во таканареченото „Мерсисајд дерби“ за да продолжи со маршот кон својата прва титула по 30 години. „Црвените“ на Јирген Клоп имаа „пеколен“ старт, откако прво Дивок Ориги во шестата минута, а потоа и Џердан Шаќири во 17. минута стрелаа за водство од 2:0. Евертон успеа да врати

Ливерпул му даде пет голови на Евертон во градското дерби

Ливерпул му даде пет голови на Евертон во градското дерби

Ливерпул му даде пет голови на градскиот ривал Евертон, победи со 5-2 и ја одржа високата предност на врвот од Премиерлигата. Ливерпул му даде пет голови на градскиот ривал Евертон, победи со 5-2 и ја одржа високата предност на врвот од Премиерлигата. Јирген Клоп дури и одмори неколку фудбалери на овој натпревар, во првиот состав беа Ориги, Шакири,

ПРЕМИЕР ЛИГА: Ливерпул со „петка“ го поздрави Евертон

ПРЕМИЕР ЛИГА: Ливерпул со „петка“ го поздрави Евертон

Екипата на Ливерпул ја продолжува серијата на одлични резултати и со победата вечерва во „Мерсисајд дербито“ ја одржа предноста од 12 бодови во однос на најблискиот конкурент за титулата Манчестер Сити. „Црвените“ го совладаа соседот со 5:2 и го испратија под црвената линија со што го притиснаа тренерот Марко Силва кој уште утре може да добие отказ

Ливерпул убедлив во градското дерби со Евертон

Ливерпул убедлив во градското дерби со Евертон

Ливерпул е несопирлив оваа сезона во Премиер – лигата. Тимот на Јирген Клоп го декласира градскиот ривал Евертон со 5-2 во „Мерсисајд“ дербито. „Црвените“ почнаа жестоко, поведоа со 2-0 со головите на Дивок Ориги и на Џердан Шаќири, а веднаш возврати Моисе Кеан во 21.минута за уште повозбудлив дуел. Дивок Ориги со вториот гол и Садио Мане до крајот

Гол-шоу на „Енфилд Роуд“: Ливерпул го потопи Евертон во градското дерби

Гол-шоу на „Енфилд Роуд“: Ливерпул го потопи Евертон во градското дерби

Фудбалерите на Ливерпул му одржаа лекција на Евертон во вечерашната пресметка од 15. коло во Премиер лигата. Лидерот во најсилната англиска конкуренција славеше со 5-2 и на тој начин само ја продолжи одличната серија на резултати во шампионатот каде засега само Манчестер Јунајтед успеа да му украде бодови (1-1). Јирген Клоп во оваа градска битка влезе

ПРЕМИЕР ЛИГА: Ливерпул со „петка“ го поздрави Евертон

ПРЕМИЕР ЛИГА: Ливерпул со „петка“ го поздрави Евертон

Екипата на Ливерпул ја продолжува серијата на одлични резултати и со победата вечерва во „Мерсисајд дербито“ ја одржа предноста од 12 бодови во однос на најблискиот конкурент за титулата Манчестер Сити. „Црвените“ го совладаа соседот со 5:2 и го испратија под црвената линија со што го притиснаа тренерот Марко Силва кој уште утре може да добие отказ

Ливерпул пресилен за Евертон во градското дерби

Ливерпул пресилен за Евертон во градското дерби

Ливерпул му даде пет голови на градскиот ривал Евертон, победи со 5-2 и ја одржа високата предност на врвот од Премиерлигата. Јирген Клоп дури и одмори неколку фудбалери на овој натпревар, во првиот состав беа Ориги, Шакири, Лалана, а на клупата седеа играчи како Фирмино, Салах, Хендерсон но и покрај тоа Ливерпул доминираше на теренот. Дури шест од

Ливерпул со „петарда“ во градското дерби го продолжи походот по титулата

Ливерпул со „петарда“ во градското дерби го продолжи походот по титулата

Ливерпул денес во рамките од 15. коло во Премиер лигата запиша победа против Евертон од 4:2. Клоп иако го започна натпреварот со изменет состав сепак од самиот старт Ливерпул започна да напаѓа. Ориги после шест минути игра погоди за водство, а Шаќири десетина минути подоцна зголеми на 2:0. И покрај тоа што Ливерпул поведе со 2:0 Евертон не се откажуваше

Ливерпул покажа кој е кој во градот: Со „петарда“ со градскиот ривал

Ливерпул покажа кој е кој во градот: Со „петарда“ со градскиот ривал

Актуелниот лидер во Премиер лигата, Ливерпул во последниот дуел од вечерашната програма славеше нова, убедлива победа. Овојпат момците на Јирген Клоп беа подобри од градските ривали, фудбалерите на Евертон и тоа со убедлив резултат од 5-2. Победникот на „Мерсисајд“ дерби беше решен уште по првото полувреме во кое паднаа дури шест погодоци. Во 6. минута

Ливерпул покажа кој е главен во Англија - со пет гола го „потопи“ Евертон

Ливерпул покажа кој е главен во Англија - со пет гола го „потопи“ Евертон

Ливерпул славеше во градското дерби против Евертон со 5-2, па така го запиша 14. триумф сезонава во Премирлигата и продолжи да гази кон трофејот во англискиот шампионат. Голеадата на „Енфилд“ ја отвори Дивок Ориги во шестата минута од мечот, а Шакири во 17. минута зголеми на 2-0, по што следеше прв знак на живот кај Евертон и намалување на резултатот