притисни ентер »

Барса го носи Јовиќ на „Ноу Камп“
Барса го носи Јовиќ на „Ноу Камп“

Барса го носи Јовиќ на „Ноу Камп“

Менаџерот на фудбалерот на Ајнтрахт од Франкфурт Лука Јовиќ ги договорил условите под кои напаѓачот ќе го потпишел договорот со Барселона, објави „Алемајне цајтунг“. Српскиот репрезентативец игра се наоѓа во фантастична форма, со 14 гола во досегашниот дел од сезоната тој е водечки стрелец во Бундес лигата. Барселона, според истиот извор, ја добиле

Барселона го „украде“ Лука Јовиќ пред носот на Реал

Барселона го „украде“ Лука Јовиќ пред носот на Реал

Каталонскиот гигант Барселона го договори трансферот на српскиот интернационалец Лука Јовиќ од Ајнтрахт Франкфурт. Тој беше во преговори со лутиот ривал Реал Мадрид, но според „Frankfurter Allgemeine“, Барселона успеала побрзо да го договори неговото доаѓање на „Камп Ноу“ во летниот преоден рок. Лука Јовиќ игра во фантастична форма во дресот на Ајнтрахт

Барселона постигнала договор со Лука Јовиќ, голгетерот налето се сели на „Камп Ноу“

Барселона постигнала договор со Лука Јовиќ, голгетерот налето се сели на „Камп Ноу“

Српскиот напаѓач и откритието во Бундеслигата оваа сезона, Лука Јовиќ , ги договорил личните услови со екипата на Барселона , пишуваат германските медиуми. Овој случај го споредуваат со оној на Френки де Јонг, кој најпрво се договори за својата плата, а потоа ја официјализира соработката со Каталонците. Зборовите на Србинот дека сака да игра во Лигата

„Бомба“: Барселона се договори со Лука Јовиќ!

„Бомба“: Барселона се договори со Лука Јовиќ!

Најдобриот голгетер во Бундеслигата оваа сезона, Лука Јовиќ на крајот на сезоната ќе се пресели во Барселона, пренесуваат германските медиуми. Јовиќ оваа сезона со 14 гола е најдобар стрелец во Бундеслигата и за него интерес покажаа многу европски гиганти. Последните информации од Германија се дека Барселона постигнала комплетен договор со 21-годишниот

„Бомба“: Барселона се договори со Лука Јовиќ!

„Бомба“: Барселона се договори со Лука Јовиќ!

Најдобриот голгетер во Бундеслигата оваа сезона, Лука Јовиќ на крајот на сезоната ќе се пресели во Барселона, пренесуваат германските медиуми. Јовиќ оваа сезона со 14 гола е најдобар стрелец во Бундеслигата и за него интерес покажаа многу европски гиганти. Последните информации од Германија се дека Барселона постигнала комплетен договор со 21-годишниот

Лука Јовиќ пред трансфер на кариерата: Голгетерот ќе ја засили Барселона!

Лука Јовиќ пред трансфер на кариерата: Голгетерот ќе ја засили Барселона!

Напаѓачот на Ајнтрахт Франкфурт, Лука Јовиќ игра фантастична сезона па младиот фудбалер е пред потпис со Барселона. Германските медиуми јавуваат дека Србинот нема да продолжи во дресот на Ајнтрахт, бидејќи неговиот агент веќе договорил трансфер во редовите на Барселона. Јовиќ моментално е на позајмица од Бенфика, но бундеслигашот има право да го откупи

Барса го договори Лука Јовиќ

Барса го договори Лука Јовиќ

Барселона го договори трансферот на српскиот напаѓач Лука Јовиќ, објави „Франкфуртер Алгемајне Цајтунг“. 21-годишниот Србин е во сопственост на Бенфика, но изнајмен во Ајнтрахт Франкфурт до крајот на сезоната. Според информациите, Ајнтрахт ќе ја искористи можноста да го купи играчот роден во Босна и Херцеговина за 12 милиони евра, а потоа да го продаде