притисни ентер »

Скамака сака во Интер, ја одбил богатата понуда од Дортмунд

Скамака сака во Интер, ја одбил богатата понуда од Дортмунд

Борусија Дортмунд е во потрага по напаѓач кој ќе го замени Ерлинг Халанд. Речиси е сигурно дека 21-годишниот Норвежанец ќе замине од Дортмунд, по завршувањето на сезоната. Спортскиот директор на Борусија, Ханс-Јоаким Вацке, како идеална замена за Халанд го озналич напаѓачот на Сасуоло, Џанлука Скамака. „Газета дело Спорт“, тврди дека Германците се

Скамака сака во Интер, ја одбил богатата понуда од Дортмунд

Скамака сака во Интер, ја одбил богатата понуда од Дортмунд

Борусија Дортмунд е во потрага по напаѓач кој ќе го замени Ерлинг Халанд. Речиси е сигурно дека 21-годишниот Норвежанец ќе замине од Дортмунд, по завршувањето на сезоната. Спортскиот директор на Борусија, Ханс-Јоаким Вацке, како идеална замена за Халанд го озналич напаѓачот на Сасуоло, Џанлука Скамака. „Газета дело Спорт“, тврди дека Германците се

Скамака сака во Интер, ја одбил богатата понуда од Дортмунд

Скамака сака во Интер, ја одбил богатата понуда од Дортмунд

Борусија Дортмунд е во потрага по напаѓач кој ќе го замени Ерлинг Халанд. Речиси е сигурно дека 21-годишниот Норвежанец ќе замине од Дортмунд, по завршувањето на сезоната. Спортскиот директор на Борусија, Ханс-Јоаким Вацке, како идеална замена за Халанд го озналич напаѓачот на Сасуоло, Џанлука Скамака. „Газета дело Спорт“, тврди дека Германците се

Борусија Дортмунд најде замена за Халанд

Борусија Дортмунд најде замена за Халанд

Борусија Дортмунд, според пишувањето на британскиот и германскиот печат, најде замена за својот напаѓач Ерлинг Халанд, кој ова лето би можел да го напушти бундеслигашот.

Скамака сака во Интер, ја одбил богатата понуда од Дортмунд

Скамака сака во Интер, ја одбил богатата понуда од Дортмунд

Борусија Дортмунд е во потрага по напаѓач кој ќе го замени Ерлинг Халанд. Речиси е сигурно дека 21-годишниот Норвежанец ќе замине од Дортмунд, по завршувањето на сезоната. Спортскиот директор на Борусија, Ханс-Јоаким Вацке, како идеална замена за Халанд го озналич напаѓачот на Сасуоло, Џанлука Скамака. „Газета дело Спорт“, тврди дека Германците се

Борусија Дортмунд најде замена за Халанд

Борусија Дортмунд најде замена за Халанд

Борусија Дортмунд, според пишувањето на британскиот и германскиот печат, најде замена за својот напаѓач Ерлинг Халанд, кој ова лето би можел да го напушти бундеслигашот. Римскиот весник „Ла Газета дело Спорт“ наведува дека 21-годишниот Халанд би можел да го замени 23-годишниот напаѓач на италијанскиот прволигаш Сасуоло, Џанлука Скамака. Борусија Дортмунд

Дортмунд спреми богата понуда за новата италијанска ѕвезда

Дортмунд спреми богата понуда за новата италијанска ѕвезда

Борусија Дортмунд испратила официјална понуда до Сасуоло за напаѓачот Џанлука Скамака, пренесува „Газета дело Спорт“. Германскиот клуб е во потрага по напаѓач и го сака италијанскиот репрезентативец, па понудиле 45 милиони евра за неговиот потпис. Скамака игра фантастично оваа сезона, а „милионерите“ веруваат дека би бил идеален наследник на Халанд,

Интер го избра насленикот на Џеко

Интер го избра насленикот на Џеко

„Газета дело Спорт“ тврди дека главна трансфер цел на Интер во летниот преоден рок ќе биде Џанлука Скамака од Сасуоло. „Нероаѕурите“ се во потрага по напаѓач бидејќи Џеко е на залез на кариера, па Скамака е првиот избор на раководството. Сасуоло за својот напаѓач бара 40 милиони евра, меѓутоа Скамака е желба на повеќе клубови, но според најавите Интер