притисни ентер »

Tренерите ги ценат вардарци: Ол-стар тимот во Лигата на шампионите обоен во „црвен-црно“
Tренерите ги ценат вардарци: Ол-стар тимот во Лигата на шампионите обоен во „црвен-црно“

Tренерите ги ценат вардарци: Ол-стар тимот во Лигата на шампионите обоен во „црвен-црно“

Тренерите на 24 екипи од вкупно 28 колку што играа сезонава во рамки на Лигата на шампионите го формираа Ол-стар тимот на играчи кои покажаа најмногу на средбите одиграни во групната фаза од натпреварувањето. Во најдобрата седумка место имаше за двајца ракометари на Вардар. Голманот Дејан Милосављев во својата прва сезона во Лигата на шампионите покажа